Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Artūrs Irbe par situāciju Latvijā: dabai nepatīk mākslīgi uzpūstas lietas

«Cilvēki zina, cik dāsni es tiku atalgots, spēlējot Nacionālās hokeja līgas klubos, cik pārticis esmu. Neraugoties uz to, atgriežoties Latvijā, pamanīju, ka daudzi dzīvo par mani šikāk — dzīvo labākās mājās, brauc ar dārgākiem auto. Brīnījos, vai tiešām viņi var to atļauties. Un tagad tas kāršu namiņš brūk,» tā par ekonomisko situāciju Latvijā saka Latvijas hokeja leģenda un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Artūrs Irbe.

Irbe intervijā «Ģimenes aptieku» izdevumam «Veselības Formula» stāsta, ka patlaban cieš tie, kuriem iegalvots, ka var atļauties vairāk. Viņš pauž nožēlu, ka starp cietējiem ir arī tie, kas patiesībā to nav pelnījuši: «Dabai nepatīk mākslīgi uzpūstas lietas. Mēs tagad tiekam nolikti pie vietas. Tagad krīt tie, kuri neprata aprēķināt savas iespējas, tie, kuriem tika iegalvots, ka viņi var atļauties vairāk. Un žēl, ka krīt arī tie, kuri to nemaz nebija pelnījuši.»

Tomēr hokejists pauž optimismu, ka cilvēkiem izdosies veiksmīgi pārdzīvot pašreizējo ekonomisko situāciju. Viņš arī atklāj savu versiju, kā tas varētu notikt.

«Es ticu, ka mūs izglābs cilvēcība un tuvinieku atbalsts. Ja cits citam palīdzēsim, virs ūdens noturēsimies. Vajadzīgi domubiedri, jo viens nav karotājs. Diemžēl pagaidām mēs tiekam nevis vienoti, bet šķelti. Mēs strīdamies, lamājam cits citu… Varbūt bieži pamatoti, bet principā tas ir ačgārni. Informatīvajā telpā valda sliktās ziņas, jo medijiem joprojām šķiet, ka tās vieglāk pārdot. Tādējādi mēs enerģiju vairāk tērējam, lai meklētu vainīgo, lai kādu nolamātu, bet ne tam, lai meklētu labo, lai ietu uz priekšu, ārā no bedres. Medijiem negatīvā jūkļa vietā vairāk būtu jāstāsta par tādiem notikumiem kā, piemēram, par pilotu, kurš spēja avārijai nolemtu lidmašīnu nosēdināt Hudzonas upē un tādējādi izglābt visus pasažierus. Tā mēs uzlādētu savu aķīti, kas jau nosēdies, nevis kā tagad — izšķiežam visu, kas vēl atlicis, un nepaņemam neko, kas akumulatoru uzlādētu. Tas diemžēl ir viens no mūsu laikmeta lāstiem,» izdevumam stāsta hokejists.