Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Feiferis aiziet no Hipotēku bankas šefa amata

Pirmdien ar Hipotēku bankas padomes lēmumu par bankas valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais valdes priekšsēdētāja vietnieks Rolands Paņko. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz Ineša Feifera iesniegumu ar lūgumu viņu atbrīvot no valdes priekšsēdētāja amata.

Par Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieku iecelts Jēkabs Krieviņš, līdzšinējais bankas valdes loceklis.

Hipotēku bankas kapitāla daļu turētāja pārstāvis Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis turpinās sarunas ar Feiferi par iespēju strādāt bankā, lai izmantotu viņa pieredzi.

«Finanšu ministrija augstu vērtē Ineša Feifera līdzšinējo darbu, vadot Hipotēku banku. Viņa vadībā banka realizējusi daudzus projektus, kas snieguši būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Ministrija īpaši atzinīgi vērtē bankas darbību uzņēmējdarbības atbalsta pakalpojumu jomā. Finanšu ministrija respektē Ineša Feifera lēmumu atstāt Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja amatu un pauž pārliecību, ka Rolands Paņko, kas šodien ar padomes lēmumu iecelts par bankas valdes priekšsēdētāju, turpinās bankas attīstības stratēģijas īstenošanu tikpat rezultatīvi,» norāda Bičevskis. 

Savukārt Feiferis uzsver: «Darbs Hipotēku bankā bijis spraigs un izaicinājumiem pilns. Esam strādājuši pie valsts attīstības bankas veidošanas, klientiem izstrādājot jaunus un nebijušus pakalpojumus, aktīvi iesaistoties likumdošanas izstrādē un biznesa vides sakārtošanā. Man kā vadītājam ir gandarījums, ka patlaban droši varu atstāt bankas valdes priekšsēdētāja amatu, jo izveidota spēcīga, pieredzējusi komanda, kas turpinās mūsu kopīgi iesākto darbu. Šogad man paliek 60 gadi, un esmu nolēmis, ka pienācis laiks pārmaiņām manā dzīvē. Priecāšos, ja arī turpmāk savas kompetences ietvaros varēšu atbalstīt banku tās darbībā.» 

Inesis Feiferis kā Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs strādāja no 1997. gada. Pirms tam vadījis valsts akciju sabiedrību «Laukkredīts», pildījis valsts sekretāra pienākumus Ekonomikas ministrijā un strādājis citos vadošos amatos.

«Augsti novērtēju laiku — 12 gadus, ko esmu nostrādājis kopā ar Inesi Feiferi bankas valdē. Bankā turpināsim strādāt pie iepriekš kopīgi izvirzītajiem mērķiem. Pašlaik saskaņā ar premjera Valda Dombrovska valdības deklarācijas nostādnēm notiek intensīvs darbs pie bankas attīstības izveides, kas būtu atbalsts Latvijas tautsaimniecībai. Arī turpmāk veicināsim mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, attīstīsim jau sākto mikrokreditēšanas programmu, kā arī rūpēsimies, lai mēs ar savu darbību papildinātu komercbanku sniegtos finanšu pakalpojumus atbilstoši valsts vajadzībām,» norāda Paņko. 

Rolands Paņko darbu Hipotēku bankā sāka 1993. gadā kā finanšu inspektors, kopš 1997. gada ir bankas valdē.