Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas ekonomika sarukusi par 19,6%

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes ātro novērtējumu 2009. gada otrajā ceturksnī iekšzemes kopprodukta (IKP) apjoms, salīdzinot ar 2008. gada atbilstošo periodu, samazinājies par 19,6%.

Šā gada otrajā ceturksnī turpinās ekonomiskās attīstības lejupslīde ražošanas un pakalpojumu nozarē. Lielākie apjomu samazinājumi vērojami mazumtirdzniecībā (par 28%), viesnīcu un restorānu pakalpojumos (par 35%) un rūpniecībā (par 19%). Negatīvu ietekmi uz IKP turpina saglabāt iekasēto produktu nodokļu apjoma kritums.

Sezonāli izlīdzinātie dati liecina, kas IKP apjoms 2009. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2008. gada otro ceturksni, krities par 18,2%.

Precizēts un izvērsts 2009. gada otrā ceturkšņa IKP pieauguma temps un vērtība tiks publiskota 8. septembrī. Ātrais novērtējums iekļauj visas ekonomikas izmaiņu prognozi salīdzināmajās cenās. Aprēķini balstīti uz pašlaik pieejamajiem īstermiņa statistikas datiem un ekonometriskajiem modeļiem.

Iepriekšējā ceturksnī Latvijas ekonomika, salīdzinot ar attiecīgo periodu iepriekšējā gadā, saruka par 18%.