Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LHF valde satraukta par nākamās hokeja sezonas finansējumu

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) 10. augustā valdes sēdē izskatīja jautājumus par situāciju bērnu, jauniešu un pieaugušo hokejā un perspektīvēm jaunajā sezonā. LHF valde sēdē apstiprināja Bērnu un jauniešu meistarsacīkšu jaunās sezonas nolikumu, kā arī Disciplināro sodu nolikumu.

LHF valde un federācijas prezidents Kirovs Lipmans uzsvēra: «Šobrīd ir nopietnas finansiālās problēmas. Nav skaidra situācija par valsts, pašvaldību un citu organizāciju atbalstu, līdz ar to māc satraukums par hokeja līmeņa noturēšanu un tā attīstību Latvijā. Visas mūsu izlases spēlē pasaules elites grupā, tomēr panākumu noturēšanai ir nepieciešami līdzekļi gan gatavošanas posmā, gan dalībai čempionātos un starptautiskajos turnīros.»

Latvijas U-20 galvenais treneris Andrejs Maticins informēja par izlases gatavošanos dalībai Sergeja Žoltoka turnīrā. 24., 25. un 26. augustā U-20 notiks ledus koptreniņi, savukārt no 27. līdz 29. augustam komanda piedalīsies jau piektajā Žoltoka piemiņas turnīrā ar vienīgu mērķi – uzvarēt.

Ir apzināti arī Latvijas izlases kandidāti, protams, komandas pamatsastāvu veidos Rīgas «Dinamo» fārmklubs «Dinamo Juniors». LHF mērķis turnīra organizēšanā ir popularizēt hokeju jaunatnes vidū, kas arī dod labu iespēju sezonas sākumā junioriem uzsākt gatavoties pasaules čempionātam.

Lai jau laikus uzsāktu Latvijas U-20 izlases gatavošanos dalībai pasaules čempionātā Kanādā, uzņemtos rūpes par komandas ekipējuma un citu jautājumu risināšanas, valde pieņēma lēmumu par Latvijas U-20 izlases komandas vadītāju apstiprināt valdes locekli Valentīnu Bļugeru.

Joprojām neskaidra ir situācija ar dalībniekiem nākamajā sezonā virslīgā, jo hokeja klubi nonākuši finanšu grūtībās. LHF valde izskatīja dažādus Latvijas čempionāta norises variantus, uzsverot, ka čempionātam ir jānotiek. Pretējā gadījumā Latvija nevarēs piedalīties pasaules čempionātos. Klubiem desmit dienu laikā ir jāiesniedz LHF atbildi par gatavību dalībai čempionātā. Savukārt LHF vadība vēl tiksies ar pašvaldību pārstāvjiem par iespējamo klubu atbalstu.