Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stradiņos un Austrumu slimnīcā klientu skaita pieaugumu nenovēro

Rīgas Austrumu slimnīcas un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas būtisku klientu pieplūdumu pirmdien vēl nenovēro.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova aģentūrai BNS sacīja, ka pirmdienās pēc nedēļas nogales neatliekamās palīdzības nodaļā tradicionāli vērojams lielāks pacientu pieplūdums un arī šī pirmdiena nebija izņēmums. Tomēr pateikt to, cik daudz varētu būt pieaudzis pacientu skaits, pagaidām vēl nevar.

Arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Ieva Lapsa aģentūrai BNS atzina, ka būtisks akūto pacientu skaita pieaugums nav novērots, nodaļas vadība gan norādījusi, ka tas bijis mazliet lielāks nekā parasti.

Abas slimnīcas salīdzinošus datus par neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļās ievesto un reģistrēto pacientu skaitu un tā izmaiņām sola sniegt nedēļas otrajā pusē.

Jau vēstīts, ka no pirmdienas Rīgā neatliekamo palīdzību vairs nesniedz Rīgas 1.slimnīca, to nodrošina Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Gaiļezerā un Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca.

Veselības ministrijas valsts sekretārs Armands Ploriņš iepriekš žurnālistiem sacīja, ka tas ir pagaidu variants neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai galvaspilsētā, un sarunas par tās nodrošināšanu līdz gada beigām vēl turpināsies. Viņš arī teica, ka slimnīcu finansiālā situācija ir dramatiska un līdz ar šo pagaidu risinājumu abu slimnīcu parādi vēl vairāk turpinās pieaugt.

Ziņots arī, ka Rīgas 1.slimnīcas vadība līdz augusta beigām iecerējusi atlaist 570 darbinieku, kā arī būtiski samazināt sniegtās neatliekamās medicīniskās palīdzības apmēru. No 10.augusta slimnīca neatliekamo medicīnisko palīdzību nodrošina tikai desmit dienu mēnesī - no mēneša pirmā līdz desmitajam datumam.