Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP neplāno atsaukt Rozentāli no darba valdībā

Pēc pagājušajā piektdienā notikušās Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) un veselības ministres Baibas Rozentāles (TP) sarunas Tautas partijai (TP) radusies cerība par risinājumu veselības nozarē un tā patlaban neplāno atsaukt no darba valdībā savu ministri.

Pēc šodien notikušās valdes sēdes TP priekšsēdētājs Mareks Segliņš žurnālistiem sacīja, ka patlaban viņa pārstāvētā partija ar zināmām cerībām raugās uz premjera piektdien doto solījumu rast papildu finansējumu veselības nozarei.

Segliņš uzsvēra, ka lēmumi šajā jautājumā jāpieņem pēc iespējas ātrāk, lai jau mēneša laikā taptu risinājums.

«No piektdienas redzams tāds kā pavērsiens,» atzina Segliņš, paužot cerību, ka «tā nav tikai laika vilkšana».

TP valdes sēdē neesot spriests par nepieciešamā papildu finansējuma apmēriem. Segliņš uzsvēra, ka pilnībā paļaujas uz ministri Rozentāli un viņas domām par nozarē nepieciešamo papildu finansējumu.

Kā ziņots, 7.augustā premjers un veselības ministre vienojās, ka risinājumi problēmām veselības nozarē varētu tikt rasti mēneša laikā. Ministru prezidents uzsvēra, ka puses ir vienisprātis, ka nedrīkst ļaut veselības aprūpes sistēmai sabrukt, tāpēc esot jānoliek pie malas politiskās diskusijas un strīdi, ķeroties pie konkrētu risinājumu meklēšanas.

Pēc Dombrovska teiktā, tiks meklēti risinājumi finansējuma pārdalei veselības sistēmas iekšienē, kā arī vērtēta iespēja pārdalīt finansējumu no starptautiskā aizdevuma līdzekļiem, kas paredzēti «sociālā atbalsta spilvenam».

«Svarīgi ir koncentrēties uz problēmu risinājumu, noliekot malā politiskās domstarpības,» rezumēja Dombrovskis un uzsvēra, ka nu ir «jāķeras klāt un nopietni jāstrādā».

Ne premjers, ne arī Rozentāle žurnālistiem gan konkrētus nozarei nepieciešamā finansējuma apmērus nenosauca, vien uzsvēra, ka kopīgās sarunās tiks meklētas papildu finansējuma piesaistes iespējas. Papildu līdzekļi nepieciešami tieši slimnīcu darba nodrošināšanai. Kā uzsvēra Rozentāle, galvenais uzdevums būs nodrošināt nepieciešamo finansējumu stacionārās palīdzības sniegšanai iedzīvotājiem.

Arī Rozentāle uzsvēra, ka ir laiks nolikt malā politiskās diskusijas un ķerties pie konkrētiem darbiem. Viņa tikšanās laikā arī guvusi pārliecību par premjera izpratni par situāciju veselības nozarē.

Pēc ministres teiktā, optimizācija ir iespējama arī pašas veselības nozares iekšienē. Tāpat turpināšoties uzsāktais darbs pie valsts aģentūru reorganizācijas, kam vajadzētu dot papildu finansējumu, norādīja Rozentāle.

LETA jau ziņoja, ka, nesaņemot premjera un finanšu ministra Einara Repšes (JL) atbalstu par papildu finansējuma piešķiršanu aptuveni 50 miljonu latu apmērā, Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs Mareks Segliņš uzskata par «diezgan reālu» iespēju atbildību par veselības nozari nodot «Jaunajam laikam».

Segliņš aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka joprojām cer uz valdības vadītāja un finanšu ministra izpratni. «Mēs deleģējām Rozentāli ne jau tāpēc, lai pēc mēneša atsauktu no amata. Es joprojām ceru uz Dombrovska un Repšes veselo saprātu un iedziļināšanos veselības nozares problēmās, to, ka viņi izpratīs situāciju. Kaut gan joprojām ir vērojama tikai lecība, bramanība, nerēķināšanās ar citiem partneriem, tāpēc lielas cerības nav,» sacīja Segliņš.

Savukārt Dombrovskis uzskata, ka situācijā, kad veselības aprūpes nozīmīgākais posms - stacionāri - ir faktiska finansiāla sabrukuma priekšā, paziņot par atteikšanos no politiskas atbildības par veselības nozari nozīmētu aizbēgt no problēmas, nevis to risināt.

«Kā valdības vadītājs es skaidri apzinos, ka jautājums par veselības aprūpes finansējumu ir jārisina nekavējoši, un, ja TP atteiksies no atbildības par šo cilvēkiem vitāli nozīmīgo nozari, koalīcijā steidzamības kārtā tiks pieņemts lēmums par to, kura partija virza nākamo ministru. Ja tā būs JL atbildība, mēs būsim gatavi rīkoties un apturēt tos nepieļaujamos procesus, kas veselības aprūpē šobrīd notiek,» uzsvēra Dombrovskis.