Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Medvedevs: Krievijas ekonomikai draud strupceļš

Krievijas ekonomikai draud strupceļš, ja ar steigu netiks īstenotas strukturālas reformas, pirmdien atzina prezidents Dmitrijs Medvedevs.

«Krievijai ir vajadzīga virzība uz priekšu, bet pagaidām tādas virzības nav. Mīdāmies uz vietas, un to skaidri nodemonstrējusi krīze,» sacīja prezidents.

Viņš norādīja, ja nebūtu krīzes un pastāvētu normālā cenu konjunktūra, Krievijas ekonomika augtu. «Bet, tikko iestājās krīze, mēs kritām. Un kritām pat smagāk nekā citas valstis.«

Tas skaidrojams ar to, ka nav mainījusies Krievijas ekonomika, tās izejvielu ekonomikas raksturs. «Tā turpināties vairs nevar. Tas ir strupceļš, » brīdināja Medvedevs.

Iepriekš par to, ka Krievijas ekonomikā 2010.gadā iespējams otrs krīzes vilnis, sprieda ekonomikas attīstības ministra vietnieks Andrejs Kļepačs.

«Ja [Krievijas uzņēmēju] maksātspēja kritīsies, bet kreditēšanas apjoms turpinās samazināties, ir iespējams otrais kritiena vilnis,» atzina viceministrs.