Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj ģenētiski modificētu soju putnu barībā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis ģenētiski modificētu soju Polijas uzņēmuma «SBP PASZE SP.Z.O.O.» ražotā dzīvnieku barībā, kas paredzēta bioloģiski turētu dējējvistu ēdināšanai, informē PVD.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, bioloģiski turētu dzīvnieku ēdināšanai paredzētas dzīvnieku barības ražošanā nedrīkst būt izmantoti ģenētiski modificēti organismi.

Ja šī dzīvnieku barība būtu paredzēta ne bioloģiski turētu putnu barošanai, tad ģenētiski modificētas sojas klātbūtne barībā būtu pieļaujama.

Latvijā no Polijas ievests neliels daudzums - 275 kilogrami neatbilstošās dzīvnieku barības un to iegādājusies viena no Latvijas bioloģiskajām putnkopības saimniecībām, kas nodarbojas ar bioloģiski ražotu olu iegūšanu.

Šīs saimniecības saražoto olu marķējumā turpmāk nedrīkst būt norāde, ka olas ražotas bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumā.

PVD par ģenētiski modificēto organismu klātbūtni dzīvnieku barībā ir ziņojis Eiropas Komisijai un informējis Polijas kompetento uzraudzības iestādi, kas veikusi ražošanas uzņēmuma sertifikāciju.