Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas aizsardzības ministrs: NATO ir Baltijas aizsardzības plāns

NATO ir Baltijas militārās aizsardzības plāns un tā atjaunošana ir starp alianses pastāvīgi veiktajiem darbiem, pirmdien apliecināja Igaunijas Aizsardzības ministrijas amatpersonas.

Ierodoties atvadu vizītē Igaunijā, NATO ģenerālsekretārs Jāps de Hops Shēfers atzina, ka darbs pie aizsardzības plāna ir jāturpina. Tomēr Igaunijas sabiedrībā šad tad dzirdamas šaubas, vai šāds plāns tiešām eksistē un vai kolektīvās drošības princips, kā tas formulēts NATO līguma ceturtajā punktā, nav vien tukša deklarācija, atgādina Igaunijas interneta medijs «EPL Online».

Dažādu aizsardzības plānu izstrādāšana un pilnveidošana ir starp NATO pastāvīgi veicamajiem darbiem, norādīja Igaunijas Aizsardzības ministrijas preses sekretārs Pēters Kuimets. «Ar attiecīgo procesu gaitu NATO šajā jomā Igaunija ir pilnā mērā gandarīta. Mūsu drošība nekad nav bijusi tik labi aizsargāta kā patlaban.«

Arī Igaunijas aizsardzības spēku virspavēlnieks ģenerālleitnants Antss Lāneots uzsvēra, ka NATO nav dubultstandartu un aliansei attiecībā uz Igaunijas aizstāvēšanu nav nekādu atkāpju.

NATO militārā vadība atzinusi, ka patlaban Igaunijā pastāvošais pašaizsardzības modelis valstij ir vislabākais - līdzās karadienestam pastāv arī profesionālās armijas vienības un brīvprātīgo Aizsardzības līga, norādīja Lāneots.

Vienlaikus rezerves pulkvežleitnants, literāts Leo Kunnass atzīst - kad viņš 2007.gadā aizgājis no armijas, šāda plāna nav bijis. Lielbritānijas parlamenta Aizsardzības komisija 10.jūlijā apliecināja, ka Baltijas valstu aizsardzības plānā noteikti ir jābūt garantijām attiecībā uz aizsardzību pret potenciālu Krievijas uzbrukumu. Kunnasa vērtējumā, šis ir vērā ņemams paziņojums.