Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Hyundai» apsteidz «Ford» un kļūst par ceturto lielāko autoražotāju

Dienvidkorejas auto ražotājs «Hyundai Motor Comapny» šā gada pirmajā pusgadā visā pasaulē ir pārdevis 2.153 miljonus auto. Tādējādi korejiešu ražotājs ir par 8000 auto apsteidzis ASV auto gigantu «Ford», nobīdot to uz piekto vietu. Jāpiebilst, ka vēl pirms desmit gadiem «Hyundai» pasaulē lielāko ražotāju topā atradās vien vienpadsmitajā vietā.

Līdz ar izaugsmi Korejas auto ražotājs ir atvēris ražotnes vairākās pasaules valstīs – Slovākijā, ASV un Ķīnā. Turklāt vairumā gadījumu, šajā ražotnēs tiek izgatavoti auto tieši specifisko tirgu vajadzībām.

Kā norāda «Hyundai» vadība, tad šāds rezultāts ir sasniegts, ko ražotājam globālās recesijas apstākļos ir izdevies ražot īsto produktu, īstajā laikā. Tādējādi «Hyundai Motor Company» ir izdevies pārspēt «Ford» daudz īsākā laikā nekā sākotnēji plānots.

Kopumā pasaulē lielāko autoražotāju topā pirmo vietu vēl joprojām saglabā «Toyota», otrajā vietā atrodas «General Motors». Trešajā vietā ir «Volkswagen» koncerns, kuram neskatoties uz optimistiskajā prognozēm, tomēr nav izdevies pārspēt ne «General Motors» ne «Toyota».