Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Datorsistēmas kļūdas dēļ gandrīz izliek no mājām īrniekus

Ņujorkas galvenā dzīvokļu pārvalde datorkļūdas dēļ no savām mājām gandrīz izlikusi simtiem amerikāņu, kas no pilsētas pašvaldības uz atvieglotiem nosacījumiem īrē mājokļus, vēsta [s:26341], atsaucoties uz «The New York Times».

«Galvenā mājokļu pārvalde datorsistēmas kļūdas dēļ no ģimenēm, kurām varas iestādes subsidēja mājokļa īri, pieprasīja paaugstinātu maksu. Vairākums ģimeņu šādus maksājumus veikt nespēja, bet pārvalde draudēja viņus izlikt no saviem mitekļiem,» vēsta laikraksts.

Problēmas ar datorsistēmu, kas izskaitļo īres maksas par pilsētas mājokļu izmantošanu, sākās 2008. gada septembrī un novērstas tikai maijā.

Datorsistēmas kļūda izraisījusi nopietnas finansiāla un juridiska rakstura problēmas simtiem Ņujorkas maznodrošināto ģimeņu.

Visu šo laiku, kamēr īrnieki centās pierādīt, ka noticis pārpratums un viņiem nav jāmaksā paaugstināta īres maksa, viņiem ne reizi vien nācās ierasties tiesā. No īrniekiem pieprasīja par 200 ASV dolāriem vairāk nekā parasti, norāda laikraksts.

Viena no īrniecēm pat aizņēmusies naudu no radiniekiem, lai varētu nomaksāt aptuveni vienu tūkstoti ASV dolāru, ko palika parādā pilsētai datorsistēmas kļūdas dēļ.

Tagad Ņujorkas galvenā dzīvokļu pārvalde gatava izsniegt kompensācijas īrniekiem, kuri varēs pierādīt, ka viņu īres maksa bijusi nepamatoti paaugstināta.