Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bēgot no VID, ceļmalā atstāj auto un kontrabandas degvielu

Dažu pēdējo dienu laikā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, veicot muitas kontroles pasākumus Ludzas rajonā, atkārtoti ceļmalā atraduši steigā pamestas automašīnas, kurās kopā konstatējuši 47 kannas ar 1650 litriem dīzeļdegvielas, informē VID.

Sestdien pēc pusnakts VID Mobilo vienību darbinieki uz autoceļa Ņukši–Nirza muitas kontroles veikšanai apturēja «Mercedes–Benz» automašīnu, kuru vadīja kāds Latvijas pilsonis. Lai gan muitas kontroles rezultātā automašīnā nekas nelikumīgs netika atrasts, tās vadītājs izturējās nervozi un steidzīgi kādam piezvanīja no sava mobilā tālruņa. Tas VID darbiniekos izraisīja aizdomas, ka minētā persona cenšas kādu brīdināt, un daļa Mobilo vienību darbinieku ar dienesta automašīnu nekavējoties devās Krievijas robežas virzienā, no kurienes bija braukusi apturētā automašīna.

Mobilo vienību darbinieku aizdomas apstiprinājās jau pēc pirmā līkuma. Ceļa malā ar neizslēgtu dzinēju un ieslēgtām tuvajām gaismām stāvēja automašīna «Nissan Patrol», kuras salons bija pilns ar dažāda tilpuma kannām. Kopumā VID darbinieki mašīnā atklāja 780 litrus dīzeļdegvielai līdzīga šķidruma, kas bija sapildīts 18 kannās. Automašīnā un tās tuvumā nebija nevienas personas, taču tās salonā VID darbinieki atrada automašīnas tehnisko pasi, kā arī apdrošināšanas polisi.

Pagājušajā naktī VID darbinieki uz tā paša autoceļa konstatēja identisku gadījumu — uz ceļa bija atstāta vēl viena «Nissan Patrol» markas automašīna, kurā atradās 29 plastmasas kannas ar 870 litriem dīzeļdegvielai līdzīga šķidruma. Arī šoreiz nedz automašīnā, nedz tās tuvumā nebija nevienas personas, bet autosalonā tika atrasta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība un mobilais telefons.

Par konstatētajiem faktiem VID Muitas kriminālpārvaldē sāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu.