Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gailis: cīņā ar korupciju esam iekrituši otrā grāvī

Latvija cīņā ar korupciju «iekritusi otrā grāvī», jo korupcijas apkarošana mūsu valstij bieži liek ciest lielākus zaudējumus nekā ieguvumus, uzskata ekspremjers Māris Gailis.

Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» Gailis minēja piemēru, ka patlaban Valsts ieņēmumu dienests var tiesāties par 100 latiem, tērējot lielus resursus, tikai lai pierādītu savu taisnību.

Tas notiek tāpēc, ka ierēdņi ir nobijušies. Ierēdni pieskata Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, tāpēc viņš baidīsies atlaist nelielo naudas sodu, jo korupcijas apkarotāji varētu pārmest, ka viņš 50 latus «iebāzis kabatā», teica ekspremjers.

Tāpat Gailis uzsvēra, ka patlaban birokrātija Latvijā ir vēl lielāka problēma nekā padomju gados. Lai iegūtu izziņu, ka samaksājis nodokli, ekspremjeram nācās doties uz trim iestādēm: «Uz tikai tad dabūju izziņu, ka Māris Gailis ir samaksājis nodokli.»

Lielā mērā pie tā vainojama Eiropas Savienība, jo Latvija piedzīvojusi birokrātijas «sprādzienveida augšanu», ieviešot Eiropas Savienības regulas, uzskata ekspremjers.