Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Septembra vidū – «SKY Rallija kauss» Birzgalē

Pēc divarpus nedēļām tiks aizvadīts Latvijas rallijsprinta čempionāta pēdējais, septītais posms «Kurzeme 2009». Taču rallijsprinta sezona ar to nebūs galā, jo 19. septembrī Birzgales apkārtnes ceļos risināsies «SKY Rallija kauss», kas notiks pēc klasiskā rallijsprinta noteikumiem.

«SKY Rallija kausa» norises datums – 19. septembris – izvēlēts ar nolūku, lai sacensības treniņa vajadzībām varētu izmantot lielā rallija braucēji, gatavojoties Latvijas čempionāta pēdējam posmam «Latvija 2009» (paredzēts 3. un 4. oktobrī), kā arī dot iespēju pagarināt sezonu rallijsprinta braucējiem, kuriem čempionāts šogad beigsies neparasti agri – augusta beigās. «SKY Rallija kausu» īpašu padarīs Latvijas rallija leģendas Ivara Caunes klātbūtne – visiem dalībniekiem tiks izsniegta Caunes sastādīta ātrumposmu stenogramma, turklāt vecmeistars interesentiem sniegs savus padomus, daloties braukšanas un stenogrammas sastādīšanas knifos. Lieliska iespēja jaunajiem braucējiem gūt neatsveramu pieredzi, kas noderēs turpmākajā karjerā.

«SKY Rallija kausa»  idejas autors ir rallija braucējs Andris Lontons, kurš sacensībās startē ar N4 grupas «Mitsubishi EVO» spēkratu. Savukārt sacīkšu organizēšanu uzņēmies pieredzējušais rīkotājs Juris Aperāns. Sacensības notiks vienā dienā un risināsies pēc klasiskā rallijsprinta noteikumiem. Vispirms sportisti divas reizes pierakstīs trasi, bet pēc tam veiks divus ātrumposmus trīs reizes. Ieskaitē tiks vērtēti katra «dopa» divi labākie rezultāti, atmetot vienu sliktāko. Pirms vairākiem gadiem Latvijā jau ir risinājušās sacensības pēc šāda formāta, kas ar savu dinamiskumu un kompaktumu ir saistošs gan braucējiem, gan arī līdzjutējiem. Ātrumposmos veicamā trase sastādīs 42,2 km, bet kopējās distances garums paredzēts 112,1 km. Rallijsprintā aicināti piedalīties arī «Road» klases braucēji (jebkurš brauktgribētājs ar savu ielas automašīnu), kuri sacentīsies pēc regularitātes principa. Vidējie ātrumi tiks noteikti diezgan augsti, tāpēc arī «Road» pārstāvji varēs izbaudīt sportisku braukšanu.  Rallijsprinta centrs atradīsies Birzgalē. Atcerēsimies, ka šajā pusē 2007. gadā notika rallijsprinta čempionāta posms «Ķekava». «SKY Rallija kausa» nolikums tiks publicēts pēc rallija «Kurzeme 2009».

Pateicoties sacensību atbalstītājiem «SKY», dalības maksa būs ļoti demokrātiska – sporta automašīnām 99 LVL, bet «Road» grupai tikai 49 LVL. Laureātiem paredzētas visnotaļ oriģinālas balvas no «SKY». «SKY Rallija kausa» atbalstītāju vidū arī «Ķekavas sadzīves servisa centrs» un Birzgales pagasta pārvalde.