Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apinis: ārstu aizbraukšanas dinamika ir dramatiska un traģiska

Latvijas ārstu izceļošanas dinamika ir dramatiska un traģiska, uzskata Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis. Jūlijā vien 70 cilvēki vērsušies LĀB pēc dokumentiem, lai varētu izceļot no Latvijas.

«Mums visus gadus nāca galvenokārt vecumā pirms un pēc rezidentūras beigšanas — jauni cilvēki ar labām angļu valodas zināšanām, kuri jau bija stažējušies vienā otrā pasaules valstī, gribēja vēl pastrādāt, pamācīties. Vēl īpatnēja lieta, ka vairāk nekā puse kolēģu bija Latvijas nelatvieši ārsti, viņiem bija mazāka saistība ar šo zemi,» intervijā laikrakstam «Diena» sacījis LĀB prezidents.

«Pašlaik traģēdija zināmā mērā ir tā, ka ierodas kolēģi, pieredzējuši speciālisti, ap 40, pat 50 gadu veci. Piemēram, viens kardioķirurgs, spīdoša zvaigzne Latvijas medicīnā. Un tie ir latvieši,» uzsvēris Apinis.

«Es mēģinu visus atrunāt nebraukt projām. Es aicinu: mēģiniet palikt, mēs būsim kādreiz bagāta un stipra valsts, mēs saņemsimies. Bet man ir ļoti grūti ko pateikt kolēģiem, kuri tagad uz Ārstu biedrību nāk rindā katru dienu. Meklē dokumentus, lai brauktu projām. Tas mani patiesi satrauc,» norādījis LĀB prezidents.