Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brigmanis: «superministriju» varētu vadīt Piebalgs

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis ir atvērts sarunām par četru ministriju apvienošanu vienā, kā to rosina reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), tās vadībai par piemērotu atzīstot eirokomisāru Andri Piebalgu.

To aģentūrai BNS atzina politiķis, aicināts komentēt Zalāna ierosmi apvienot Ekonomikas, Satiksmes, Vides ministriju ar viņa paša vadīto Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju (RAPLM).

Brigmanis, uzzinot par koalīcijas partnera priekšlikumu, atzinīgi novērtēja nepieciešamību patlaban sākt diskusiju politiķu vidū par iespējām optimizēt pārvaldes struktūru, tomēr jau prognozēja, ka apvienošana nesāksies līdz parlamenta šā sasaukuma beigām.

«Tas ir ļoti nopietni apsverams jautājums. Tas jāizvērtē un jāpārrunā,» sacīja deputāts, apstiprinot, ka par četru ministriju apvienošanu koalīcijā nav bijis diskutēts.

«Tas [priekšlikums] ir runājams, tas varētu būt tādā diskusiju, plānošanas un izvērtēšanas stadijā, bet diez vai līdz Saeimas vēlēšanām tas jau notiktu,» pebilda parlamentārietis, vaicāts, vai astoņu ministriju modelis patlaban varētu būt optimālākais pārvaldes apjoms.

Daloties pārdomās par iespēju reorganizēt vēl plašāk ministriju sastāvu, kā to vēl pirms pusgada rosināja arī Tautas partija, Brigmanis vairākkārt uzsvēra, ka pie tik visaptveroša jaunas ministrijas kompetences lauka vispirms jāizvērtē, vai patlaban ir gatavs kandidāts tās vadībai.

«Pirmām kārtām jau jāredz, kas to varētu vadīt, piemēram, [eirokomisāra Andra] Piebalga kungs vai Valsts kontroliere Inguna Sudraba,» noteica tautas kalps, iepriekš atzīstot, ka, viņaprāt, pats Zalāns gan tik apjomīgu ministriju nevarētu pārraudzīt.

«Es domāju, ka Zalāns to vadīt noteikti nevarētu. Tur jābūt ļoti spēcīgam cilvēkam,» sacīja Brigmanis, vienlaikus veltot atzinīgus vārdus koalīcijas partnera darbam RAPLM vadībā.

«Ja Piebalga kungs būtu gatavs atgriezties Latvijā un piekristu vadīt šādu «superministriju», tas būtu apsverams,» vēlreiz uzsvēra tautas priekšstāvis.

Jau vēstīts, ka reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns nācis klajā ar ierosinājumu apvienot četras ministrijas — Ekonomikas, Satiksmes, Vides, kā arī paša vadīto RAPLM.

Zalāns ceturtdien intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» atzina, ka šāds ierosinājums kādam varētu likties pārdrošs, taču viņš tā nedomājot. Pēc ministra domām, Latvijā vajadzīgas astoņas ministrijas.

«Es domāju, ka atslēga būs tajā, vai izdosies apvienot četras ministrijas. Tas ir, RAPLM, Satiksmes, Ekonomikas un Vides ministriju. Tas varbūt izklausās pārdroši, bet uz tur neko pārdrošu neredzu. Problēma, ka tomēr ministrijas spītīgi sargā savu sētu, gandrīz kā ar suņiem, kas vērsta uz kaimiņu pusi. Tas ir lieku resursu patēriņš,» teica ministrs.

Ziņots arī, ka Piebalgs pagaidām vēl nav izlēmis par atkārtotu kandidēšanu eirokomisāra amatam.