Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ĀM aicina izvairīties no šaubīgiem darba piedāvājumiem ārzemēs

Pēdējā pusgada laikā ir ievērojami pieaudzis to cilvēku skaits, kuri dodas darba meklējumos uz ārvalstīm, līdz ar to Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, kā arī Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā pastiprināti pēc palīdzības vēršas Latvijas iedzīvotāji, kurus ir apkrāpušas gan Latvijas darbā iekārtošanās aģentūras, gan personas cietušas neveiksmi, individuāli meklējot darbu, kā rezultātā lūdz palīdzību atgriezties mājās.

Tāpēc ministrija aicina iedzīvotājus izvairīties no šaubīgiem piedāvājumiem ārzemēs un piedāvā dažus ieteikumus, kā izvairīties no šādām problēmām, portālu «Apollo» informēja ministrijā.

Ministrija iesaka pirms izceļošanas ļoti rūpīgi iepazīsties ar nākamo darba devēju, atalgojumu, dzīvošanas apstākļiem, nepieciešamajiem izdevumiem. Noteikti jāinformē ģimenes locekļi un draugi par jauno dzīvesvietu un jāieplāno rezerves finanšu līdzekļi krīzes situācijai.

Vēlams reģistrēties Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā, nodrošināties ar pases kopiju, apdrošināt dzīvību, veselību un mantu. Pirms izbraukšanas no Latvijas vajadzētu nodrošināties ar iespēju saņemt papildus materiālo palīdzību gadījumos, ja radīsies nepieciešamība. Plaša informācija gan par darba nosacījumiem, gan dzīves dārdzību ārvalstīs atrodama

www.nva.gov.lv

Ministrija atgādina, ka tajās valstīs, kas savu darba tirgu Latvijas pilsoņiem nav atvērušas, iekārtošanās darbā bez īpašas darba atļaujas var tikt atzīta pat par krimināli sodāmu nodarījumu ar attiecīgi smagām sekām. Valstis, no kurām visbiežāk tiek saņemtas sūdzības par darbā iekārtošanas aģentūru krāpniecisku rīcību, ir Īrija, Lielbritānija, Spānija, Vācija, arī Norvēģija.

http://eures.europa.eu

Ievērojot to, ka Latvijas valsts budžetā netiek paredzēti līdzekļi neatmaksājamas materiālās palīdzības sniegšanai personām, kuras ārvalstīs palikušas bez iztikas līdzekļiem, vēstniecība var palīdzēt sazināties ar radiniekiem un draugiem, lai meklētu iespējas cietušajam saņemt finansiālu palīdzību.

Lai cīnītos pret krāpnieciskiem darījumiem darbā iekārtošanā ārvalstīs, Ārlietu ministrija aicina personas ziņot par šādiem pārkāpumiem. Personai ir jāvēršas ar iesniegumu ar situācijas aprakstu vai nu vēstniecībā, ja persona joprojām atrodas ārvalstīs, vai Nodarbinātības valsts aģentūrā vai Valsts policijā, ja persona ir atgriezusies Latvijā. Iesniegumam jāpievieno ar darbā iekārtošanas firmu noslēgtā līguma kopija. Ja tiek konstatēts, ka darbā iekārtošanas firma pakalpojumu sniegusi nekvalitatīvi, tai var tikt anulēta licence darbā iekārtošanai ārvalstī, kā arī var tikt izskatīts jautājums par personai radīto zaudējumu kompensāciju.