Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES kritizē Putina vizīti separātiskajā Abhāzijā

Eiropas Savienība (ES) ceturtdien kritizēja Krievijas premjerministra Vladimira Putina vizīti Gruzijas separātiskajā Abhāzijas reģionā, norādot, ka šī ar Tbilisi nesaskaņotā ciemošanās nenāks par labu starptautiskajiem centiem panākt stabilitāti Kaukāzā.

«Eiropas Savienība ar satraukumu konstatē, ka Krievijas Federācijas premjerministrs Vladimirs Putins ir bijis vizītē Gruzijas Abhāzijas reģionā bez tā, ka iepriekš būtu saņēmis Gruzijas varasiestāžu piekrišanu,» teikts savienības prezidentūras paziņojumā. «ES neuzskata, ka šī vizīte būtu notikusi saskaņā ar teritoriālās integritātes principu, nedz ka tā nāktu par labu starptautiskajiem centieniem stabilizēt reģionu.«

«ES atkārtoti pauž savu atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai integritātei,» teikts paziņojumā, kuru savienības 27 dalībvalstu vārdā izplatījusi patlaban prezidējošā valsts - Zviedrija.

Putins, trešdien uzturoties Abhāzijā, apliecināja, ka Krievija nepieciešamības gadījumā sniegs separātiskajai teritorijai militāru palīdzību.

«Krievija sniedz un sniegs ekonomisku, politisku un nepieciešamības gadījumā militāru palīdzību Abhāzijai,» preses konferencē Abhāzijā paziņoja Putins.

Viņš arī aicināja ANO un Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO) atzīt Abhāzijas neatkarību. ANO un EDSO novērotāji šovasar bija spiesti pamest Gruzijas konflikta zonas, kad Krievija atteicās pagarināt viņu mandātu.

«Abhāzija un Krievija nav pret novērotājiem no dažādām organizācijām, tostarp ANO un EDSO. Taču tam ir jābūt balstītam uz realitāti. Atbilstoši līgumi ir jāslēdz ar Abhāziju, atzīstot tās suverenitāti,» sacīja Putins.