Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RD Pilsētas attīstības departaments izveido apkaimju portālu

Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departaments izveidojis interaktīvu portālu [s:26387], kurā apkopota apjomīgākā informācija par Rīgu teritoriālā griezumā, portālu «Apollo» informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Portālā atrodama katras Rīgas apkaimes, piemēram, Vecmīlgrāvja, Pļavnieku, Teikas, Āgenskalna, vēsturiskais apraksts, ģeogrāfiskais stāvoklis, kā arī statistikas rādītāji — iedzīvotāju skaits, iedzīvotāju blīvums, nodarbinātie, sabiedriskais transports un cita informācija.

Viens no galvenajiem virzītājiem šā projekta idejai ir centieni uzlabot saikni starp pilsētas attīstības plānošanu un iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Pašlaik vienkopus tiek apkopoti detalizēti dati par katru pilsētas apkaimi — Bolderāju, Bieriņiem, Mežaparku, Purvciemu (kopā par 58 apkaimēm).

«Jāatzīst, ka Rīgā 21. gadsimtā aizvien pastāv apkaimes, kur nav centralizētas kanalizācijas un kuras ir vāji nodrošinātas ar sabiedrisko transportu. Šāda situācija nedrīkst saglabāties ilgtermiņā. Apkaimju projekts vērsts uz šīs problēmas apzināšanu un risināšanu, kā arī ar šo projektu esam iecerējuši veicināt informācijas apmaiņu starp pašvaldību un iedzīvotājiem, starp speciālistiem un lēmējvaru,» stāsta Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

Projekta ietvaros paredzēts veidot publisku diskusiju par Rīgas pilsētas apkaimju jeb mikrorajonu attīstības iespējām, rīdzinieku piederības sajūtas veicināšanu noteiktai pilsētas teritorijai, par iedzīvotāju līdzdalības un iesaisties sekmēšanu pilsētplānošanas procesos, darbojoties apkaimju līmenī, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju lomu apkaimju stiprināšanas procesā.

www.apkaimes.lv

apkaimes@riga.lv