Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arābi būvē pilsētas

Pasaules naftas ieguves līderis — Sauda Arābija — vēlas pārspēt savus Tuvo Austrumu kaimiņus celtniecības apjomu ziņā, tāpēc dāsni investē attīstītāju projektos. Mēs jau stāstījām par kaimiņos esošās Kuveitas varas orgānu nodomiem ieguldīt 77 miljardus ASV dolāru jaunas pilsētas celtniecībā.

Oficiālā Rijāda uz to atbildējusi ar 80 miljardiem ASV dolāru. Tieši šāds ir aptuvenais līdzekļu apjoms, kas būs nepieciešams «Karaļa Abdulas ekonomiskās pilsētas» uzbūvēšanai. Jaunajai pilsētai jāatrodas uz ziemeļiem no pašreizējā valsts lietišķā centra — Džidas, un tā aizņems teritoriju 168 kvadrātkilometru platībā. Nākotnes pilsētas ģenerālplānu izstrādās pasaulslavenais birojs SOM, kas šīs tiesības ieguvis, uzvarot slēgtā konkursā.

Tikmēr kļuvis zināms, ka beļģu kompānija «Besix» izteikusi vēlēšanos kļūt par Sauda Arābijas projekta «Karalistes tornis» celtniecības darbu ģenerāluzņēmēju. Runa ir par debesskrāpi, kura augstums pārsniegs vienu kilometru. Iepriekš sakarā ar pasaules finanšu krīzi no līdzdalības šajā projektā atteicās lielākā amerikāņu inženieru un celtnieku kompānija «Bechtel», bet nedaudz vēlāk arī Dubaijas attīstītāju grupa «Emaar Properties». Taču beļģi izlēma riskēt.