Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rozentāle: Bērnu slimnīcai papildu līdzekļi būs

Lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību un plānveida palīdzību bērniem līdz gada beigām, Bērnu klīniskai universitātes slimnīcai plānots papildus piešķirt vairāk nekā 700 000 latu, piektdien informēja veselības ministre Baiba Rozentāle (TP).

Kā skaidroja ministre, tas nepieciešams, lai neievilktos pacientu rindas un visa veida medicīniskā palīdzība bērniem tiktu nodrošināta.

Šo naudu Veselības ministrija (VM) radusi savā iekšienē no ģimenes ārstiem paredzētā, bet pagaidām neizmantotā finansējuma par kvalitātes kritērijiem.

Kā ziņots, iepriekš Bērnu slimnīca informēja, ka plānveida rindas slimnīcā pagarināsies, jo finansējuma slimnīcai nepietiek.

Samazinot plānveida pacientu uzņemšanu, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca nepieļauj iespēju, ka rinda vidēji varētu būt garāka par astoņām nedēļām, iepriekš uzsvēra Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dzintars Mozgis.

Kā ziņots, ņemot vērā plānotā finansējuma samazinājumu otrajam pusgadam par 24,88% pacientu ārstēšanai stacionārā, pārstrādi pirmajā pusgadā 655 510 latu apmērā, kā arī nepieciešamību rezervēt finanšu līdzekļus akūto slimnieku ārstēšanai saslimstības palielināšanās dēļ, kas parasti novērojama oktobrī un novembrī, no 800 līdz 300 mēnesī samazināsies plānveida pacientu uzņemšana Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Kā skaidro slimnīcā, šādā veidā ierobežojot plānveida pacientu stacionēšanu, atsevišķās specialitātēs pagarināsies gaidīšanas laiks, taču tas neattiecas uz tiem pacientiem, kuri pašreiz jau ir reģistrēti rindā un gaida plānveida stacionēšanu.

Bērnu slimnīcas pārstāve Inga Miķelsone arī informē, ka plānveida uzņemšanai plānoto pacientu skaits 2009.gada otrajā pusgadā ir 2114 pacienti, no kuriem 600 pacienti jau ir ārstēti jūlijā. Līdz ar to līdz otrā pusgada beigām slimnīca var plānot tikai 70 pacientus nedēļā.