Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sola rūpēties par latviešu kopienu Lielbritānijā

Jaunais Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Eduards Stiprais sola rūpēties par latviešu kopienu šajā valstī.

To Stiprais solījis tikšanās laikā ar britu uzņēmējiem, aģentūru LETA informēja Lielbritānijas Tirdzniecības kameras Latvijā (LTKL) komunikācijas konsultante Līva Jēgere.

Vēstnieks kā vienu no galvenajiem uzdevumiem izvirzījis politiskās un ekonomiskās sadarbības attīstīšanu un atbalsta nodrošināšanu pieaugošajai latviešu sabiedrībai Lielbritānijā.

«Pats grūtākais uzdevums būs nodrošināt nepieciešamo atbalstu latviešiem, kas pasaules karu laikā bēga uz Lielbritāniju, un tiem, kas pēc Latvijas neatkarības atgūšanas un ekonomiskās recesijas dēļ devās darba meklējumos uz Lielbritāniju,» sacīja Stiprais.

Tāpat vēstnieks apņēmies veicināt arī viedokļu un informācijas apmaiņu starpvalstu līmenī, kas nodrošinātu ciešāku sadarbību un labāku interešu aizstāvību Eiropas Savienībā.

Stiprais uzskata, ka joprojām ir dažādi veidi, kā piesaistīti britu investorus, jo Lielbritānijai Latvija ir ļoti izdevīgs vidutājs attiecībās ar Centrālāziju un Austrumeiropu.

Savukārt LTKL valdes priekšsēdētāja Anita Kalēja tikšanās laikā norādīja, ka Latvijai ir potenciāls kļūt par Eiropas tranzīta mezglu, par ko viņu pārliecināja arī Stiprā plāni jaunajā amatā.

Jau ziņots, ka turpmāk Latvijas vēstnieka pienākumus Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Induļa Bērziņa vietā pildīs Eduards Stiprais, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta Preses dienestā.

Valsts prezidents Valdis Zatlers, pasniedzot akreditācijas vēstules Stiprajam, novēlēja vēstniekam veiksmi darbā. Abas amatpersonas arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, īpaši ekonomikas jomā, kā arī Eiropas Savienības un NATO ietvaros.

Stiprais līdz šim bija Ārlietu ministrijas Divpusējo jautājumu direkcijas vadītājs, taču pirms tam vadīja Valsts prezidenta kanceleju.

Stiprais Valsts prezidenta kancelejas vadītāja pienākumu pildīšanu beidza pagājušā gada septembrī. Viņa vietā stājās toreizējais Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Edgars Rinkēvičs. Valsts prezidenta kanceleju Stiprais vadīja kopš 2007.gada 9.jūlija. Pirms tam no 2004.gada decembra viņš bija Latvijas pastāvīgais pārstāvis Eiropas Savienībā.