Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aglonā medicīniskā palīdzība sniegta vairāk nekā 500 svētceļniekiem

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā Aglonā dažāda veida medicīniskā palīdzība līdz šim rītam sniegta vairāk nekā 500 cilvēkiem, aģentūrai LETA pastāstīja Katastrofu medicīnas centra (KMC) direktors Mārtiņš Šics.

No šiem gadījumiem 65 bijuši nopietni, piemēram, kādai 74 gadus vecai kundzei bijis smags infarkts, viens cilvēks nokritis pa kāpnēm un salauzis kāju, bet kādu francūzi sakodis suns. Cietušie ievietoti slimnīcās.

Šorīt netālu no Aglonas noticis arī ceļu satiksmes negadījums, kura laikā automašīna nobraukusi no ceļa un iebraukusi grāvī. Negadījumā viegli cietusi 12 gadus veca meitene un sešus gadus vecs zēns, kuri nogādāti Preiļu slimnīcā.

Šics atzina, ka gan svētceļniekiem, gan mediķiem problēmas sagādājis vakardienas aukstais laiks ar spēcīgo lietu, bijusi pat krusa. Vējš aizpūtis mediķu teltis un nojumes, salauzis lietussargus, bet pirmās palīdzības sniedzēji, kas atradušies bez pajumtes starp cilvēkiem, pamatīgi izmirkuši un pārsaluši.

«Pēc svētceļnieku aizbraukšanas mājās būs daudz saaukstēšanās gadījumu,» pieļāva KMC direktors.

Šics atzina, ka šogad esot ļoti laba sadarbība starp atbildīgajiem dienestiem - policiju, zemessardzi, mediķiem un pārējiem.

LETA jau ziņoja, ka svētku laikā palīdzību sniegs vairāk nekā 100 mediķi un vairāki desmiti brīvprātīgo.

Vakar vakarā Aglonas bazilikā, Tautas krustaceļā plecu pie pleca piedalījās tūkstoši cilvēku - ne tikai Latvijā pārstāvēto konfesiju un tautību pārstāvji, bet arī ārzemnieki no tuvākām un tālākām zemēm, aģentūrai LETA pastāstīja Aglonas bazilikas Svētku informācijas centra vadītāja Ruta Giluče.

«Šogad uz svētkiem ieradusies arī kāda 32 svētceļnieku grupa, kuras sastāvā ir Beļģijas, Rumānijas, Itālijas, Ziloņkaula krasta un Libānas iedzīvotāji. Šajā grupā ir arī viens no jaunākajiem svētceļniekiem - 10 mēnešus vecs puika vārdā Toms,» sacīja Giluče.

Svētkos kopā ar vecākiem piedalās arī 11 mēnešus veca meitene Zelma Anna.

Vakar līdz plkst.21.45 Svētku informācijas centrā bija reģistrētas 53 svētceļnieku grupas, kas ieradušās uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem.

«Pirms krustaceļa mises laikā bija spēcīga lietusgāze un ļoti daudzi cilvēki izmirka līdz vīlēm, taču neizklīda. Lai gan svētceļnieku grupās ieradušies kopumā vairāk nekā 2000 cilvēku, reālais klātesošo skaits ir daudz lielāks,» sacīja Giluče.

Aglonas bazilikas Svētku informācijas centrā pastāstīja, ka šogad vairākas svētceļnieku grupas svētceļojuma laikā izvēlējušās dažādus savdabīgus maršrutus un veidus, kā nokļūt uz Dievmātes svētkiem. Piemēram, 60 svētceļnieku grupa no Madonas gājuši nevis pa ceļu, bet, izmantojot navigācijas ierīces, centušies iet īsāko ceļu. Pēc svētceļnieku vārdiem, īsākais ceļš ne visur bijis tas vieglākais, jo vietumis nācis iet pa nātrēm.

Savukārt svētceļnieku grupa no Dagdas tīšuprāt ceļā uz Aglonu meta līkumus, kā rezultātā nogāja 89 kilometrus, lai gan varēja iekļauties aptuveni 60 kilometru garā ceļā.

Ar mērķi piedzīvot to pašu, ko ceļā piedzīvo svētceļnieki, mērojot vairākus desmitus kilometru kājām uz Aglonu, svētceļojumā bija devušies arī vietējie Aglonas jaunieši. Viņu maršruts «stiepās» gar Aglonas novada robežām, ceļā pavadot diennakti.

Kāda svētceļnieku grupa no Daugavpils rajona Višķiem Aglonā ieradās ar velosipēdiem.

Kā pastāstīja Aglonas bazilikas Svētku informācijas centra vadītāja, centra darbiniekiem darba visvairāk bija tieši vakarā, kad cilvēki sāka pulcēties uz Tautas krustaceļu. Vairāki ticīgie vērsušies Svētku informācijas centrā ar lūgumu palīdzēt atrast nozaudētu somu, pasi, autovadītāja apliecību vai automašīnas atslēgas.

«Bija arī pāris gadījumi, kad informācijas centrā cilvēki lūdza palīdzēt atrast vienam otru. Piemēram, vienā gadījumā kārtības sargi lūdza atrast vecākus kādam bērnam, kurš viens pats klīdis pa bazilikas teritoriju. Kamēr vecāki lūdzas, bērns paiet maliņā, bet tur, kur lielas ļaužu masas, nozust var nemanāmi un ātri,» sacīja Giluče.

LETA jau ziņoja, ka lielāko attālumu - 1800 kilometrus - uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā mērojusi Katoļu studentu apvienība no Vācijas pilsētas Minhenes.

Visgarāko ceļu uz Aglonu starp Latvijas svētceļnieku grupām mērojusi Liepājas diacēzes grupa - 460 kilometrus. Skaitliski vislielākā svētceļnieku grupa 130 cilvēku sastāvā ieradusies no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles.

Kā ziņots, svētku galvenā Sv.Mise, Dievmātes litānija un Euharistiskā procesija sāksies šodien plkst.12.