Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čavesa režīms noraida ANO satraukumu par runas brīvības situāciju Venecuēlā

Karakasa piektdien noraidīja «dziļās bažas», kuras saistībā ar situāciju Venecuēlā paudusi ANO aģentūra, kas cita starpā rūpējas par preses un runas brīvību, norādot, ka satraukumu izsaukusi «nepatiesa informācija».

UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Macura paudis dziļu satraukumu saistībā ar Venecuēlas lēmumu anulēt 34 raidorganizāciju licences.

Tomēr Karakasa «viskategoriskākajā veidā noraida» Matcuras izteiktos pieņēmumus, kas balstīti «nepatiesā informācijā, kliedzošos sagrozījumos, kā arī aizspriedumainā [un] kļūdainā interpretācijā,» teikts Venecuēlas varasiestāžu paziņojumā.

Jūlija beigās Venecuēla slēdza 32 radiostacijas un divus televīzijas kanālus, apsūdzot tos runas brīvības «ļaunprātīgā izmantošanā».

Licences anulēšana draud arī pārejām gandrīz 300 neatkarīgajām raidorganizācijām.

«Plurālisms ir būtisks priekšnosacījums, lai žurnālisti varētu brīvi piekopt savu profesiju,» uzsvērts 12.augustā izplatītajā ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas vadītāja paziņojumā.

«Esmu ļoti satraukts par to kanālu skaita samazināšanu, caur kuriem pilsoņi var īstenot savas tiesības uz informācijas saņemšu no dažādiem avotiem,» norāda Macura. «Nevar pastāvēt runas brīvība, nepastāvot mediju plurālismam.«

Tajā pašā laikā kreisi populistiskais Venecuēlas prezidents Ugo Čavess pagājušajā nedēļā paziņoja, ka pasaulē nav citas tādas valsts, kas varētu ar Karakasu «sacensties runas brīvības ziņā».