Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceturtā daļa iedzīvotāju bažījas par iespēju palikt bez darba

Vairāk nekā ceturtā daļa jeb 26% Latvijas iedzīvotāju pauž bažas, vai viņi būs spējīgi tuvāko mēnešu laikā saglabāt savu darba vietu, liecina Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra «Eurobarometer» aptauja.

22% aptaujāto nav īpaši pārliecināti par iespēju saglabāt savu darbu, bet 4% par šādu iespēju pavisam nav pārliecināti. Salīdzinājumam - 2006.gadā veiktajā aptaujā bažas par iespējām saglabāt savu darba vietu pauda tikai 11% Latvijas iedzīvotāju.

Latvijas iedzīvotāji par iespēju kļūt par bezdarbniekiem bažījas vairāk nekā vidēji pārējie eiropieši. Tikai 16% Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju uztraucas par iespēju tuvāko mēnešu laikā saglabāt savu darba vietu.

Arī skalā no viens līdz pieci, kur viens nozīmē, ka cilvēku pilnībā neuztrauc šis jautājums, bet pieci - ļoti uztrauc, novērtējot iespēju ekonomiskās krīzes laikā pašam, dzīvesbiedram vai bērnam zaudēt darbu, Latvijas iedzīvotāji ir nobažījušies vairāk nekā eiropieši.

Iespēju pašam zaudēt darbu Latvijas iedzīvotāji vidēji vērtē ar 3,3 punktiem, dzīvesbiedram - 3,7 punktiem, bet bērnam - 4,1 punktu. Savukārt vidēji ES iedzīvotāji iespēju pašam zaudēt darbu vērtē ar 2,7 punktiem, dzīvesbiedram - 2,9 punktiem, bet bērnam - 3,3 punktiem.

Aptauja Latvijā veikta laika posmā no šā gada 29.maija līdz 14.jūnijam. Tajā piedalījušies 1012 respondenti.