Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP jauniešus tiesās par karodziņu izmešanu miskastē

Rīgas apgabaltiesa pirmdien plkst.9.30 plāno izskatīt krimināllietu pret Tautas partijas (TP) Jaunatnes organizācijas biedru Māri Smilgu par valsts simbola zaimošanu, kas izpaudās, TP Jaunatnes organizācijai pie Saeimas ēkas izmetot atkritumu konteinerā un mīdot ar kājām reģionālās reformas atbalsta akcijas laikā lietoto atribūtiku - Latvijas karodziņus.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras ārējo sakaru koordinētājs Andrejs Vasks, Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā šim jaunietim uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 93.panta par valsts simbola zaimošanu. Minētais likuma pants vainīgo personu paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

LETA jau ziņoja, ka telekompānijas «TV3» raidījuma «Nekā personīga» žurnālists vērsās ar iesniegumu Drošības policijā (DP), sniedzot informāciju par TP Jaunatnes organizācijas pie Saeimas rīkotās reģionālās reformas atbalsta akcijas laikā, iespējams, notikušu Latvijas valsts karoga zaimošanu.

«Nekā personīga» konstatēja, ka 18.decembrī pie parlamenta ēkas notikušajā atbalsta akcijā reģionālajai reformai piedalījās TP Jaunatnes nodaļas jaunieši, tostarp vairāki Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieki. Akcijai beidzoties, TP jaunieši visu piketā izmantoto atribūtiku, tostarp valsts karogus, sameta netālu no Saeimas esošajā atkritumu konteinerā.

«Bija nolemts, ka katrs biedrs vicinās Latvijas karodziņu, lai uzsvērtu reformas vēsturisko nozīmi. Un, kad jāizklīst, tad nebija vajadzīgi vairs ne plakāti, ne karodziņi. Viens pēc otra tie ieslīga atkritumu urnā. Apmierināti ar padarīto, TP jaunās maiņas kalēji uzvilka dūmu un devās partijas biroja virzienā,» iepriekš ziņoja raidījums.

TP Jaunatnes organizācija pauda viedokli, ka «lielākā daļa» 2008.gada 21.decembrī «TV3» raidījumā «Nekā personīga» minēto faktu esot atainoti kļūdaini, jo «valsts karogs visos nozīmīgākajos organizācijas pasākumos vienmēr ir goda vietā un tam veltīta pienācīga attieksme, gods un cieņa», šādu viedokli aģentūrai LETA iepriekš pauda organizācijas priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Kolāte. Organizācija gan atzina, ka jautājums par karogiem «ir diskutējams».

«Taču man šķiet, ka saburzītu, salijušu papīra karodziņu mētāšanās pie Saeimas ēkas ir daudz vairāk apkaunojoša nekā to izmešana gružkastē,» sacīja Kolāte, apgalvojot, ka 18.novembrī Vecrīgas «gružkastes bija pilnas ar šādiem karodziņiem».

Kriminālprocesu DP sāka šā gada aprīlī, pēc tam, kad tika saņemts ekspertu atzinums. DP vairākus mēnešus gaidīja ekspertu atzinumu par to, vai TP Jaunatnes organizācijas pie Saeimas rīkotās reģionālās reformas atbalsta akcijas laikā lietoto atribūtiku var uzskatīt par Latvijas valsts karogu, jo bez ekspertu slēdziena nebija skaidrs, vai izmantotie priekšmeti ir uzskatāmi par valsts simbolu.