Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veselības ministrijai simti tūkstoši aiziet telpu īrē

Veselības ministrijai un tās aģentūrām telpu īre mēnesī izmaksā vidēji 73 tūkstošus latu, atsaucoties uz šo iestāžu budžeta izlietojuma datiem, vēsta laikraksts «Neatkarīgā».

Vislielākos līdzekļus par telpu īri tērē Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra — pēc valsts budžeta grozījumiem jūnijā telpu īrei iedalīti 346 300 latu gadā jeb vidēji 25 000 latu mēnesī.

Laikraksts vēsta, ka aģentūras birojs atrodas Rīgā, Cēsu ielā 31. Telpas tiek īrētas arī citos valsts reģionos, un 346 000 latu ir kopējā summa par visām nomātajām telpām.

No šīs aģentūras daudz neatpaliek arī pati ministrija — tās vajadzībām telpas tiek nomātas Brīvības ielā 72 par 309 000 latu gadā. Trīs reizes mazāk, bet arī ievērojamu summu par savām telpām no valsts budžeta maksā Veselības inspekcija — tās vajadzībām tiek nomāta platība par 111 400 latiem gadā jeb vairāk nekā 9000 latu mēnesī. Salīdzinoši daudz pieticīgāk tiek maksāts par Zāļu cenu aģentūras telpu īri — 55 300 latu gadā, Sabiedrības veselības aģentūras telpu īri — 31 800 latu gadā, Zāļu valsts aģentūras telpām, kas arī ir vistālāk no centra, — 15 000 latu gadā.

Kopā šajās valsts institūcijās telpu īrei tikuši atvēlēti vairāk nekā 860 000 latu gadā, liecina budžeta izdevumu informācija.

Veselības ministre Baiba Rozentāle laikrakstam uzsvērusi, ka pēc veselības aprūpes pārvaldes iestāžu reorganizācijas, kas tiks realizēta rudenī, noteikti pārskatīs arī iestāžu izvietojumu un tik daudz telpu vairs neīrēs. Ministrijā darbinieku skaits no septembra vidus tiks samazināts no 155 līdz 90, no 1. oktobra aģentūrās 1300 darbinieku vietā palikšot ap 600. Līdz ar to Veselības ministrija ieplānojusi, ka trīs institūcijas — Veselības inspekcija, Zāļu cenu aģentūra un Ekonomikas centrs — būšot vienās telpās, kur atradās likvidējamā Sabiedrības veselības aģentūra. Bet vai tiks pārcelta arī Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra, ministre vairījās atbildēt, norādot, ka tās centrālajam birojam ir viena no zemākajām īres maksām — 8,5 lati kvadrātmetrā.