Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PS pārmet Ušakovam necieņu pret Kalpaka pieminekli

Partija «Pilsoniskā savienība» (PS) ir sašutusi par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) lēmumu atteikt līdzekļus Latvijas armijas pirmā komandiera Oskara Kalpaka pieminekļa uzturēšanai Rīgā, Esplanādē, portālu «Apollo» informēja partijā.

«Tā ir valdošās «Saskaņas centra» un LPP/LC koalīcijas klaji ciniska attieksme, kas uzskatāmi iezīmē nacionālo vērtību noniecināšanu, vēršas pret Latvijas valsts patriotisma simbola — pulkveža Oskara Kalpaka — piemiņu,» uzskata PS.

Mērs vēstulē Aizsardzības ministrijai esot paziņojis, ka turpmāk dome atzīst Oskara Kalpaka pieminekli par Rīgas pilsētai nenozīmīgu un atsakās no tā uzturēšanas.

Tomēr vienlaikus 12. augustā Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja lēmusi no rezerves fonda piešķirt 2067 latu dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekļa montāžas un apkārtnes labiekārtošanas darbiem, informē partija.

Oskara Kalpaka piemineklis tika atklāts 2006. gada 22. jūnijā, Varoņu dienā. Kalpaka piemineklis tapis par tautas saziedotiem līdzekļiem 153 460 latu apjomā. Šo summu saziedoja ārzemju latviešu un vietējās privātpersonas, latviešu akadēmiskās studentu organizācijas un skolu jaunatne. Savukārt pieminekļa laukuma izveidošanas un labiekārtošanas izdevumus sedza Aizsardzības ministrija un daļēji Rīgas dome.