Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: kāpēc cilvēki neieredz kaimiņu greznās villas

Amerikāņu zinātnieki izpētījuši, ka ASV iedzīvotājus kaitina nevis kolonnas kaimiņu villas verandā un platie vārti dārgajām automašīnām, bet gan ēkas augstums, vēsta «[s:26452]», atsaucoties uz aģentūru «Reuters».

Pēdējo 10 gadu laikā ASV parādījusies tendence būvēt vienādi augstas mājas, kas aizpildījušas visas piepilsētas (prese tās jau nodēvējusi par «McMansions» jebšu Makvillām — līdzīgi kā konveijerveida ēdienu ražošana ātrās ēdināšanas restorānos. Nereti šīs celtnes vairāk nekā divas reizes pārsniedz apkārtējo māju augstumu. Tieši šis faktors visvairāk kaitina iedzīvotājus.

Pētījuma dalībniekiem nekas neesot pret lielām celtnēm kā tādām, taču lielākajai daļai krītot uz nerviem, ka viena ēka ir ievērojami augstāka par kādu citu.

Pētījumā atklājies, ka augstās villas aizņem divas trešdaļas amerikāņu pilsētu un 39% no tām plāno noteikt šādu ēku celtniecības ierobežojumus.