Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltijas valstu prezidenti aicina piedalīties akcijā «Sirdspuksti Baltijai»

Šajā nedēļas nogalē norisināsies Baltijas vienotības skrējiens «Sirdspuksti Baltijai», un visu trīs Baltijas valstu prezidenti — Tomass Hendriks Ilvess (Igaunija), Daļa Grībauskaite (Lietuva) un Valdis Zalters (Latvija) — aicina iedzīvotājus brīdi atrauties no darbiem, ikdienas rūpēm un ar gaišām domām pievienoties Baltijas ceļa vienotības skrējienam, portālu «Apollo» informēja Valsts prezidenta Preses dienestā.

Skrējiena startu Lietuvā dos prezidente Daļa Grībauskaite, Igaunijā — prezidents Tomass Hendriks Ilvess, savukārt Rīgā, skrienot pēdējo stafetes kilometru, akciju pie Brīvības pieminekļa noslēgs Latvijas prezidents Valdis Zatlers.

Zatlers uzsver: «Pirms 20 gadiem Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji sadevās rokās, lai, piedaloties Baltijas ceļā, izsapņotu kopīgu sapni par brīvību. Trīs tautu vienotības spēks lika pasaulei mūs sadzirdēt un palikt atmiņā kā unikāla, baltiešu dziesmotās revolūcijas liecība.»

Prezidents uzskata, ka šogad trīs kaimiņvalstu iedzīvotāju kopīgā skrējienā no Tallinas un Viļņas uz Rīgu radītie sirdspuksti veidos īpašu Baltijas ceļu un ka tā būs iespēja ikvienam — mazam un lielam, jaunam un vecam — vēlreiz vai no jauna piedzīvot savu Baltijas ceļu un apliecināt vienotību arī turpmāko izaicinājumu pārvarēšanai.

«Baltijas vienotības skrējiens, kas notiek, atceroties Baltijas ceļa divdesmitgadi, dod mums iespēju paskatīties, ko esam sasnieguši šo gadu laikā, kas ir mainījies un kas palicis nemainīgs. Kā valstis un tautas mēs esam brīvas no apspiedējiem, kas pirms 70 gadiem mums bija atņēmušas mūsu valstis. Mēs esam atpakaļ Eiropā gan garīgi, gan politiski, mūsu ikdienas dzīve un ekonomika ir strauji attīstījuies, pat par spīti šā brīža recesijai. Mūsu mīlestība uz mūsu dzimtenēm un vēlēšanās sadarboties ir palikusi nemainīga,» norāda Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite atzīst: «Pašlaik mums ar prieku jāatceras mūsu vienotās gribas un miermīlīgā spēka parādīšana, kas pievērsa pasaules uzmanību triju Baltijas valstu cilvēku ilgām pēc brīvības pirms 20 gadiem. Tagad atkal ir ļoti svarīgi būt vienotiem un parādīt kopīgu apņemšanos samazināt recesijas negatīvo ietekmi, uzņemties lielāku atbildību un būt drosmīgākiem, cīnoties ar šā laika izaicinājumiem.»

Šajās augusta dienās, atceroties Baltijas ceļa 20. gadadienu, trīs valstu tautu vienotība atkal tiks iezīmēta kartē ar simbolisku visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāju dalību diennakts stafetes skrējienā no Viļņas un Tallinas uz Rīgu.