Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tautas partijas jauniešus tomēr tiesās rudenī

Rīgas apgabaltiesa šodien līdz 22.septembrim plkst.10 atlika krimināllietas izskatīšanu pret Tautas partijas (TP) Jaunatnes organizācijas biedru Māri Smilgu par valsts simbola zaimošanu, kas izpaudās, TP Jaunatnes organizācijai pie Saeimas ēkas mīdot ar kājām un izmetot atkritumu konteinerā reģionālās reformas atbalsta akcijas laikā lietoto atribūtiku - Latvijas karodziņus.

Krimināllietas izskatīšanu šodien uzsākt nebija iespējams, jo uz tiesu nebija ieradies valsts apsūdzības uzturētājs prokurors Sergejs Berlins un viens liecinieks - žurnālists Ansis Pūpols.

Tiesā bija saņemta informācija no Rīgas tiesas apgabala prokuratūras par to, ka prokurors Berlins patlaban atrodas atvaļinājumā, bet viņu aizstāt nav iespējams. Savukārt par liecinieka Pūpola neierašanās iemesliem tiesa nebija informēta.

Uz lietas izskatīšanu šodien bija ieradies viens apsūdzētais Smilga un viņa advokāts Normunds Puško. Smilga pēc sava aizstāvja ieteikuma nevēlējās atbildēt uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem. Paužot savu attieksmi, viņš nolasīja vien iepriekš sagatavotu viedokli par to, ka uzskata sevi par patriotu un likuma robežās aktīvi cenšas piedalīties sabiedriskos pasākumos.

Smilga atzina, ka apsūdzībā norādītajā laikā ir atradies pie Saeimas un pacēlis zemē nomestus Latvijas karodziņus, lai iemestu tos atkritumu konteinerā, jo tie vairs neesot bijuši izmantojami. «Ar šo darbību nekad neesmu vēlējies izrādīt necieņu pret valsts simboliku,» uzsvēra apsūdzētais.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar prokuratūras sniegto informāciju Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā šim jaunietim uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 93.panta par valsts simbola zaimošanu. Minētais likuma pants vainīgo personu paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Kā ziņots, telekompānijas «TV3» raidījuma «Nekā personīga» žurnālists pērn vērsās Drošības policijā (DP) ar iesniegumu par TP Jaunatnes organizācijas rīkotās reģionālās reformas atbalsta akcijas laikā, iespējams, notikušu Latvijas valsts karoga zaimošanu Saeimas apkārtnē.

«Nekā personīga» konstatēja, ka 2008.gada 18.decembrī pie parlamenta ēkas notikušajā atbalsta akcijā reģionālajai reformai piedalījās TP Jaunatnes nodaļas jaunieši, tostarp vairāki Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieki. Akcijai beidzoties, TP jaunieši visu piketā izmantoto atribūtiku, tostarp valsts karogus, sameta netālu no Saeimas esošajā atkritumu konteinerā.

«Bija nolemts, ka katrs biedrs vicinās Latvijas karodziņu, lai uzsvērtu reformas vēsturisko nozīmi. Un, kad jāizklīst, tad nebija vajadzīgi vairs ne plakāti, ne karodziņi. Viens pēc otra tie ieslīga atkritumu urnā. Apmierināti ar padarīto, TP jaunās maiņas kalēji uzvilka dūmu un devās partijas biroja virzienā,» iepriekš ziņoja raidījums.

TP Jaunatnes organizācija pauda viedokli, ka «lielākā daļa» 2008.gada 21.decembrī «TV3» raidījumā «Nekā personīga» minēto faktu esot atainoti kļūdaini, jo «valsts karogs visos nozīmīgākajos organizācijas pasākumos vienmēr ir goda vietā un tam veltīta pienācīga attieksme, gods un cieņa», šādu viedokli aģentūrai LETA iepriekš pauda organizācijas priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Kolāte. Organizācija gan atzina, ka jautājums par karogiem «ir diskutējams».

«Taču man šķiet, ka saburzītu, salijušu papīra karodziņu mētāšanās pie Saeimas ēkas ir daudz vairāk apkaunojoša nekā to izmešana gružkastē,» sacīja Kolāte, apgalvojot, ka 18.novembrī Vecrīgas «gružkastes bija pilnas ar šādiem karodziņiem».

Kriminālprocesu DP sāka šā gada aprīlī, pēc tam, kad tika saņemts ekspertu atzinums. DP vairākus mēnešus gaidīja ekspertu atzinumu par to, vai TP Jaunatnes organizācijas pie Saeimas rīkotās reģionālās reformas atbalsta akcijas laikā lietoto atribūtiku var uzskatīt par Latvijas valsts karogu, jo bez ekspertu slēdziena nebija skaidrs, vai izmantotie priekšmeti ir uzskatāmi par valsts simbolu.