Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvas portāls: Kambala - latviešu Rokijs Balboa

Lietuvā vēl pirmdien nerimstas strīdi par Kaspara Kambalas uzvedību piektdien notikušajā Latvijas basketbola izlases pārbaudes spēlē ar Lietuvas valstsvienību.

Kā apgalvo «BasketNews.lt», aizvadītajā nedēļā nu jau vairāk nekā septiņdesmit gadus ilgajā un visumā mierīgajā abu izlašu spēļu vēsturē uzkurināts konflikts, kas nostatījis komandas

vienu pret otru un iezīmējis atskaites punktu, no kura lietuviešu un latviešu cīņas turpmāk varēšot saukt par principiālām.

Pēc portāla apskatnieka vārdiem, latvieši, savu ambīciju pamudināti, atļāvušies rupju un fiziskā cīņā balstītu spēli, savukārt Lietuvas izlases spēlētāji - Lins Kleiza, brāļi Lavrinoviči un citi - padevušies latviešu provokācijām un iesaistījušies netīrā spēlē, nepalaižot garām iespēju apmainīties niknām replikām ar Uvi Helmani, Andri Biedriņu vai Kasparu Bērziņu, tomēr neviens no viņiem nav spējis līdzināties «latviešu Rokijam Balboa» - Kasparam Kambalam.

Nevienam nav šaubu, ka Kambala ir viens no labākajiem Latvijas basketbolistiem, atzīst žurnālists. Arī abu beidzamo pārbaudes spēļu laikā lietuvieši varējuši pārliecināties, ka viņš ne vien spēj iemest bumbu grozā «ar eksplozīvu spēku» vai ar vienu maldinošu kustību apspēlēt Robertu Javtoku, kas izslavēts par stingru aizsardzību, bet arī pakļaut sev skatītāju simpātijas un nevienu neatstāt vienaldzīgu pret sevi, viņš secina, atgādinot, ka untumainais latviešu basketbolists pieradis apmierināt visas savas iegribas.

«Māka spēles laikā rotaļāties ar līdzjutējiem ļauj harizmātiskai personībai kļūt par sacensību galveno varoni, kas spēj līdzjutējus (..) nostādīt pretējās barikāžu pusēs - vieni viņu mīl, citi nevar ciest. Latviešiem viņš ir kā basketbola mesija, kas var vest Latviju uz Eiropas čempionāta augstāko pakāpienu,» raksta «BasketNews.lt» komentētājs.

Tomēr jājautā, vai šai reizē Kambala, provocēdams lietuviešus, nav pārkāpis zināmas robežas, atzīmē žurnālists.

Viņa vērtējumā, Kambala sacīkšu laikā atklāti demonstrējis augstprātīgu skatienu un ironisku smīnu tiesnešu un Lietuvas izlases spēlētāju virzienā, ar dažādiem žestiem un vārdiem provocējis sadursmes un vienlaikus nav aizmirsis uzkurināt publiku.

Komentētājs norāda uz pretrunīgi vērtēto epizodi, kurā latviešu spēlētājs «nespējot izlauzties no lietuviešu aizsardzības spīlēm, devis pārdomātu, īsu un pēkšņu triecienu ar elkoni sejā» Artūram Jomantam, kas jau abu komandu pirmajā spēlē tika notriekts zemē, saņemot no Kambalas sitienu pa seju.

Ja toreizējo sadursmi vēl varēja uzskatīt par spēles epizodi, otrajā mačā nerodas šaubas, ka Kambalas sitiens Jomantam bijis tīšs, raksta apskatnieks.

Viņš norāda, ka jau kādu mirkli pirms tam latviešu tiesneši atstājuši bez ievērības citu Kambalas pārkāpumu, lai gan tā fiksēšana varbūt būtu novērsusi aso triecienu Jomantam - proti, latviešu spēlētājs, pacēlis bumbu virs galvas, ar elkoņiem izdarījis maldu kustību pret Marijonu Petraviču, arī skarot ar elkoni viņa seju, tiesa, krietni vieglāk.

Kā uzskata žurnālists, vairākums latviešu līdzjutēju nav slēpis prieku par boksa elementu izmantošanu laukumā.

Lai gan daudzi profesionālie basketbolisti uzskata, ka šai spēlē izvairīties no asām sadursmēm un traumām nav iespējams, tomēr spēle ar elkoņiem ir bīstama un aizliegta ne vien basketbola laukumā, bet arī Kambalas iecienītajā boksa ringā, viņš norāda.

Vairāki šā raksta vērtētāji izteikuši cerību, ka «Eiropas čempionātā neviens ar Kambalu tā neauklēsies» un ka viņš «agri vai vēlu uzrausies, turklāt ne jau uz vienu spēlētāju, bet uz visu komandu».

Viens no lasītājiem paudis viedokli, ka Starptautiskajai Basketbola federācijai būtu jāizvērtē Kambalas uzvedība gan aizvadītajās spēlēs ar Lietuvu, gan līdzīgā incidentā ar horvātu Zoranu Planiniču, kas pēc viņa trieciena zaudēja samaņu un nonāca slimnīcā.

Tiesa, ne visi lasītāji piekrīt autora viedoklim, ka latviešu līdzjutēji būtu «sajūsminājušies par boksa elementiem» Kambalas spēlē.

Jau ziņots, ka abas komandas pagājušajā nedēļā aizvadīja divas ļoti sīvas pārbaudes spēles. Pirmajā no tām Kauņā mājinieki uzvarēja pagarinājumā ar 77:75, bet atbildes mačā Rīgā latvieši revanšējās ar 81:79.