Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas karakuģis atradis pazudušo «Arctic sea» ar visu apkalpi

Mīklainos apstākļos pazudušais Somijas kravas kuģis «Arctic Sea» ar krievu jūrnieku apkalpi atrasts pie Kaboverdes krastiem un visi jūrnieki sveiki un veseli nogādāti uz Krievijas karakuģa, paziņoja aizsardzības ministrs Anatolijs Serdjukovs.

«Apkalpe ir pārcelta uz mūsu pretzemūdeņu kuģi,» paziņoja Serdjukovs, tiekoties ar prezidentu Dmitriju Medvedevu.

Pēc viņa teiktā, kuģis agri pirmdienas rītā tika pamanīts pie Kaboverdes krastiem un visi apkalpes locekļi ir «dzīvi, veseli un neatradās bruņotu cilvēku kontrolē».

«Arctic Sea» pieder Somijas uzņēmumam «Solchart Management», tas kuģojis zem Maltas karoga, bet tā apkalpē ir Krievijas pilsoņi.

Kā ziņots, 24.jūlijā, kuģim vēl atrodoties Baltijas jūrā, nezināmi uzbrucēji kuģi apturēja, pārmeklēja, bet pēc 12 stundām ļāva tam turpināt ceļu.

28.jūlijā «Arctic Sea» pazuda no radariem Lamanšā. Kuģis no Somijas uz Alžīriju veda kokmateriālu kravu, un 4.augustā tam vajadzēja ierasties Bedžājas ostā Alžīrijā.

Somijas policija sestdien pavēstīja, ka par «Arctic Sea» atbrīvošanu kuģa īpašniekiem esot pieprasīta 1,5 miljonus dolāru (750 000 latu) liela izpirkuma maksa.

Tiesa, šīs jomas eksperti prasību nosaukuši par absurdu, jo par kravas kuģa atdošanu tā ir gaužām neliela summa. Patlaban nav informācijas, vai izpirkums pieprasīts par kuģa komandu vai pašu kuģi.

Vēl piektdien Francijas un Kaboverdes amatpersonas izplatīja informāciju, ka «Arctic Sea» manīts Atlantijas okeānā pie Zaļā raga salām.

Eksperti pagaidām apspriež iespējas, ka kuģa pazušana varētu būt saistīta ar pirātismu, mafijas karu vai komerciālu strīdu. Daži pieļāvuši iespēju, ka kuģī iekrauta vēl kāda nezināma krava, iespējams, narkotikas. Citi izsaka minējumus, ka cilvēki, kuri uzbruka kuģim pie Zviedrijas krastiem, no tā nemaz nav nokāpuši, pēc Lamanša šķērsošanas to sagrābuši un devušies okeānā.