Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koalīcijai jāpanāk vienošanās par izmaiņām nodokļu politikā

Jau nākamajā pirmdienā, 24.augustā, valdības koalīciju veidojošajām partijām vajadzētu panākt vienošanos par gaidāmajām izmaiņām nodokļu politikā saistībā ar nākamā gada budžetu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Šodien koalīcijas partneri tika iepazīstināti ar Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto informāciju par iespējamajiem variantiem saistībā ar izmaiņām nodokļu politikā.

Jau uz nākamo koalīcijas tikšanās reizi FM jāsagatavo bāzes scenārijs, kas tiks piedāvāts diskusijām un par kuru jāpanāk vienošanās.

Pēc Dombrovska teiktā, nekādi būtiski jaunumi saistībā ar nodokļu politikas izmaiņām nav gaidāmi, jo tie paredz to pašu, ko noteica valdības vienošanās ar Eiropas Komisiju un Starptautisko Valūtas fondu. «Visi šie risinājumi pēc būtības ir jau zināmi,» apgalvoja Ministru prezidents.

Attiecībā uz dzīvojamās platības aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli premjers norādīja, ka no dienaskārtības noņemta šī nodokļa 3% likme. FM šo likmi pagaidām piedāvā 1,5% apmērā, taču to vēl iespējams precizēt. Tā kā nav zināma precīza nodokļa likme, pašlaik neesot iespējams arī prognozēt nodokļa ieviešanas fiskālo efektu.

Ministru prezidents arī norādīja, ka attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokli pašvaldībām tiks saglabāta iespēja piemērot atlaidi atsevišķām iedzīvotāju grupām līdz pat 90%.

Tāpat plānotas izmaiņas kapitāla pieauguma un kapitāla ienākuma nodokļos, tomēr precīzas gaidāmās izmaiņas Ministru prezidents pagaidām neatklāja.

Premjers vien norādīja, ka pievienotās vērtības nodokļa palielināšana un progresīvā ienākuma nodokļa ieviešana iespējama vienīgi kā alternatīva gadījumā, ja koalīcija nespēj vienoties par izmaiņām citos nodokļos.