Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārbaudīs pusaudzes bojāejas izmeklēšanas vilcināšanu

Rīgas reģiona policijas vadība pirmdien ierosinājusi dienesta pārbaudi saistībā ar to, ka uz priekšu nevirzās traģiskā negadījuma pirms četriem gadiem, kad, krītot no sastatnēm kinoteātrī «Maska», gāja bojā pusaudze, izmeklēšana.

Par to pirmdien vakara ziņās vēsta LNT.

2005.gada jūnijā turpat jau nojauktajā kinoteātrī «Maska» no sastatnēm astoņu metru augstumā nokrita divas pusaudzes, 15 gadus vecā Karīna no gūtajiem ievainojumiem mira.

Abas nepilngadīgās un citas meitenes tika algotas telpu uzkopšanai. Vēlāk Valsts darba inspekcija konstatēja, ka bērni nodarbināti nelegāli un bija atstāti bez uzraudzības. Tādēļ par notikušo tika ierosināts kriminālprocess.

Par notikušo atbildīgs bija Latvijas Jaunatnes sociālā atbalsta fonds, kas nomāja kinoteātra telpas, bet šī fonda vadītājs ir apvienības «Saskaņas centrs» pārstāvis un Saeimas deputāts Oļegs Deņisovs.

Kopš traģēdijas pagājuši četri gadi, taču tā joprojām atrodas izmeklēšanas stadijā. Bojā gājušās meitenes vecāki uzskata, ka izmeklēšana novilcināta apzināti, jo lietā iesaistīts Saeimas deputāts Deņisovs, tādēļ tiek mēģināts panākt, lai lietā iestātos noilgums un neviens netiktu saukts pie atbildības.

Situācija dīvaina šķitusi arī Rīgas reģiona policijas vadībai, tāpēc ierosināta dienesta pārbaude, bet lieta nodota citam izmeklētājam. Arī uzraugošais prokurors apgalvojis, ka izmeklētājs viņa mutiskos norādījumus nav pildījis. Izteiktas arī bažas, ka jau sākotnēji nodarījums kvalificēts ne pēc īstā panta, kas liedza kādu saukt pie kriminālatbildības, un, tā kā atbildīgās amatpersonas baidījušās pieņemt nepopulāru lēmumu, lieta iegūlusi plauktā.