Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pensionāri izvēlas nelegālo nodarbinātību

Simtiem pensionāru pēc 1. jūlija ir oficiāli pārtraukuši darba attiecības, taču ar dažādiem nosacījumiem palikuši darba tirgū un strādā neoficiāli. Tas viņiem ļauj saņemt pilnu pensiju, bet valstij atņem prāvu daļu nodokļu, otrdien raksta «Neatkarīgā».

Laikraksts pieļauj, ka valdības lēmumi, iespējams, veicinājuši nelegālo nodarbinātību.

«Oficiāli esmu no darba aizgājis ar 1. jūliju, taču sarunāju ar darba devēju, ka varēšu strādāt. Es kā speciālists ar pieredzi esmu vajadzīgs uzņēmumam, tāpēc mani tur,» laikrakstam stāsta Visvaldis.

Jautāts par nodokļu nomaksu valstij, kas ir cilvēka pienākums, viņš atbildi ilgi nemeklē un atzīst, ka viņam sirds par to šobrīd nesāp — viņš strādājis ilgus gadus un maksājis nodokļus.

«Kāpēc man uztraukties par nodokļiem, pat veselības aprūpe ir par maksu! Kā pensionāram man tagad arī vienalga par sociālo nodokli, jo nedomāju, ka pensiju man kāds tuvākajā laikā palielinās, bezdarbnieks es nevaru būt… Tāpēc vienīgajai, kam tagad būtu jāsatraucas, ir valstij, precīzāk, valdībai,» spriež pensionārs.

Anitra līdz jūlijam privātfirmā veikusi grāmatvedības pakalpojumus, taču tagad viņa oficiāli ir pensijā. Vienošanās ar kolēģiem paredz, ka viņa turpina darbu, bet saņem atalgojumu aploksnē. «Diemžēl tā nākas rīkoties,» saka kundze, atzīstot, ka nav arī citas izejas no situācijas, kad ar vienu spalvas vilcienu tiek uzrakstīts likums, drastiski samazinot strādājošo pensijas.

Vairāki strādājošie pensionāri, kuri no jūlija saņem vien 30%pensijas, laikrakstam norāda, ka labprāt strādātu neoficiāli, taču diemžēl nevar — visi ir valsts darbā. Vēlēšanās maksāt nodokļus ir nulles līmenī, jo cilvēki neredz tam nekādu jēgu.