Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsolīs ASV lielākā krāpnieka īpašumus

ASV varas iestādes septembrī izliks izsolē trīs nekustamos īpašumus, kas iepriekš piederējuši finansistam Bernardam Meidofam, kurš uz 150 gadiem notiesāts par finanšu piramīdas izveidi, vēsta «[s:26488]».

Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, izsolē tiks pārdots penthouse Ņujorkā, vasarnīca Longailendā un villa Palmbīčā. Īpašumu kopējā vērtība ir 20 miljoni ASV dolāru. Visus objektus plānots pārdot bez mēbelēm, kas tiks izsolītas vēlāk.

Izsolē iegūtie līdzekļi tikšot atdoti Meidofa piramīdas piekrāptajiem investoriem.

Meidofs radīja ASV vēsturē vērienīgāko finanšu piramīdu  «Bernard L Madoff Investment Securities», kas darbojās pēc tā dēvētās Poncija shēmas (procenti par investīcijām tika izmaksāti uz jauno klientu pieplūdes rēķina). Piramīdas izraisīto zaudējumu summa bija 13 miljardi ASV dolāru (iepriekš tika minēti 65 miljardi dolāru). Par piramīdas upuriem kļuva lielas bankas, investīciju kompānijas, dažādi fondi un privātpersonas.

71 gadu vecā finansista advokāts prasīja 12 gadu cietumsodu, taču jūnijā Ņujorkas tiesa krāpniekam piesprieda 150 gadus ieslodzījumā, uzliekot arestu visiem viņa īpašumiem.