Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc Sibīrijas HES avārijas nav ziņu par 64 strādnieku likteni

Pēc pirmdien Sibīrijā, Krievijas Federācijas austrumos, Sajānu-Šušenskas hidroelektrostacijā (HES), notikušās avārijas 64 tās strādnieki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem, apstiprināta ir 12 cilvēku nāve traģiskajā negadījumā, pavēstīja Krievijas ārkārtas situāciju ministrs Sergejs Šoigu.

Precīzas informācijas par to, cik daudz cilvēku atradies applūdušajā stacijas daļā, joprojām nav.

«Patlaban milicijas darbinieki veic apgaitu dzīvesvietās, izvaicā radiniekus. Šobrīd no radiniekiem ir saņemti jau 62 iesniegumi par to, ka viņu tuvinieki aizgājuši uz darbu un nav atgriezušies,» sacīja ministrs.

Applūdušajās stacijas telpās strādā ūdenslīdēji.

Avārija Sajānu-Šušenskas HES notika pirmdien plkst.8.13 pēc vietējā laika (plkst.3.13 pēc Latvijas laika). Applūdusi mašīnu zāle. Tomēr uz Jeņisejas upes uzbūvētais aizsprosts nav cietis, un, kā apliecināja ministrs, tam nekas nedraud.

Izplatoties ziņām par avāriju dambī, panikas pārņemtie iedzīvotāji bēga no reģiona, taču vēlāk amatpersonām izdevās atjaunot mieru, paziņojot, ka plūdu briesmas nepastāv.

Stundu pēc avārijas izraisīšanās izdevies novērst bojājumu HES sienā un apturēt ūdens ieplūšanu mašīnu zālē, paskaidroja Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas pārstāvji.

«Viens no ticamākajiem avārijas iemesliem ir hidrotrieciens - tas ir, strauja spiediena palielināšanās. Kāpēc tā noticis, pagaidām nav skaidrs,» sacīja ministrijas reģionālā centra preses sekretārs Dmitrijs Kudrjavcevs.

Arī ministrs Šoigu apstiprina, ka konstrukcijas bojājumu izraisījusi strauja spiediena palielināšanās stacijas ūdensvados.

HES darbība patlaban apturēta.

HES atrodas tikai 50 kilometru attālumā no diviem alumīnija uzņēmumiem, kas pieder pasaulē lielākajam alumīnija ražotājam «Rusal». Uzņēmumiem tika pārtraukta elektrības piegāde no HES, taču tie pārslēdzās uz elektrības līnijām no kaimiņu rajoniem un strādā kā ierasts.

Sajānu-Šušenskas HES ir lielākā Krievijā un 10.lielākā pasaulē. Tajā izvietoti 10 hidroagregāti, katra jauda ir 640 megavati. Dambja augstums ir 242 metri, bet platums - 1066 metri.