Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas būvniecības tirgū cīņa uz dzīvību vai nāvi

Ekonomiski grūtajos apstākļos Igaunijas būvniecības uzņēmumu starpā valda sīva konkurence par izdzīvošanu, vēsta raidorganizācija ERR.

Kā norāda būvniecības uzņēmuma «Skanska EMV» valdes loceklis Alars Kullisons, runas par darbības izbeigšanu neatbilst patiesībai. «Skanska EMV», kas ir viens no lielākajiem Igaunijā pārstāvētajiem celtniecības uzņēmumiem, septembrī grasās svinēt 60.gadadienu.

Sīvā konkurence ir likusi uzņēmumiem piedalīties publiskajos konkursos ar piedāvājumiem, kas nenes peļņu vai pat rada zaudējumus.

Tā kā pašlaik nav piedāvājumu privātajā tirgū, publiskā sektora izsludinātie konkursi šobrīd ir Igaunijas būvniecības uzņēmumu galvenais ienākumu avots.

Šobrīd pat neliela apjoma konkursiem piesakās ap 20 uzņēmumu.

Būvniecības uzņēmuma «OMA Ehitus» valdes priekšsēdētājs Kaido Fridolins norāda, ka konkursos tiek piedāvātas aizvien zemākas cenas.

«Nelabvēlīgā ekonomiskā situācija ietekmē tirgu, un katram tirgus dalībniekam jāizlemj, cik daudz riskēt,» viņš uzskata un norāda, ka šobrīd tirgus spēlētāji nopietni riskē.

Viņa vadītais uzņēmums piedalījās Brīvības laukuma celtniecībā. Tuvākajā nākotnē uzņēmumam lieli pasūtījumi nav gaidāmi.

Turpretī celtniecības uzņēmums «Skanska» šobrīd ir divu ievērojamu projektu noslēgumā - septembrī tiks pabeigta tirdzniecības centra «Rocca ala Mare» būvniecība, bet oktobrī plānots noslēgt izklaides centra «Solaris» celtniecības darbus.

Kullisons norāda, ka pašreiz notiek situācijas noskaidrošanās. Tirgū paliks stiprākie dalībnieki. «Cīņa nav viegla, bet mēs to izturēsim,» viņš uzsver.