Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Parex»: Bankas klienti ar noguldīto naudu var brīvi rīkoties

«Parex bankas» klienti naudu var droši noguldīt bankā un ar to brīvi rīkoties, līdz ar to reklāmās nav nepieciešama brīdinājuma informācija klientiem, aģentūrai LETA uzsvēra bankas vecākais viceprezidents, Privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītājs Guntis Beļavskis.

Pagājušā gada nogalē bankai noteiktie saistību izpildes ierobežojumi attiecās uz līdzekļiem, kas bankā noguldīti līdz 2008.gada 1.decembrim, fiziskām personām nosakot maksimālo debeta operāciju apjomu mēnesī, savukārt juridiskām personām - kontrolējot maksājumu atbilstību saimnieciskajai darbībai.

Līdz ar to ierobežojumi jaunajiem klientu noguldījumiem pēc 1.decembra bija tikai saistībā ar saimnieciskās darbības pārbaudi, taču šā gada 8.jūnijā «Parex banka» ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju saskaņoja jaunu instrukcijas redakciju, kas nosaka, ka arī šie ierobežojumi vairs netiek piemēroti.

Līdz ar to «Parex banka» uzskata, ka šādas informācijas iekļaušana reklāmas materiālos nav nepieciešama, jo klientam nav nekādi papildu riski vai ierobežojumi, skaidroja Beļavskis.

«Parex bankas» Igaunijas filiāle patlaban uzrāda labus rezultātus. Noguldījumu apjoms pēdējo trīs mēnešu laikā audzis par 5,7 miljoniem latu.

Jau ziņots, ka Igaunijas Finanšu inspekcija uzlikusi par pienākumu Latvijas «Parex» bankas filiālei savās reklāmās ietvert skaidri saprotamu informāciju par to, ka banka noguldījumus pieņem situācijā, kad tās darbībai noteikti ierobežojumi, ziņo «PM Online».

Finanšu inspekcija vēlas, lai klienti būtu pietiekami skaidri informēti par to, ka no 2008.gada 1.decembra ir spēkā Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas «Parex bankai» noteiktie izmaksu apmēra ierobežojumi.

Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija šī gada 22.jūlijā nosūtījusi Igaunijas Finanšu inspekcijai vēstuli, kurā informējusi, ka saskaņā ar 2008.gada 1.decembrī un 2009.gada 19.jūnijā pieņemtajiem komisijas lēmumiem līdz 2009.gada 30.novembrim ir spēkā Latvijas kredītiestādes «Parex banka» atveseļošanas plāns, kura ietvaros bankas darbībai noteikti zināmi ierobežojumi.