Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Normālā ģimenē vedekla neieredz vīramāti

Noteikti esat dzirdējuši anekdotes par vīramātes un vedeklas attiecībām. Dažreiz reālajā dzīvē abu sieviešu attiecības ir iemesls laulības šķiršanai. Psihologi noskaidrojuši šīs problēmas cēloni — sieva ir ieprogrammēta nemīlēt savu vīramāti.

Savā jaunajā grāmatā «Ko tev no manis vajag?» daktere Terija Aptere apgalvo: ja arī sieva grib iemīlēt jauno radinieci, viņa jau iepriekš sevi noskaņo uz izgāšanos.

Psiholoģes grāmatai intervijas deva 200 cilvēki, ieskaitot 49 laulātos. Gandrīz divas trešdaļas sieviešu sūdzējās, ka viņas cieš no ilgstoša stresa, ko izraisa vīra attiecības ar māti. Savukārt vīramātes sūdzas, ka viņas jūtas izstumtas no savu dēlu dzīves.

Grāmatas autore, psiholoģijas pasniedzēja Kembridžā, stāsta, ka abas sievietes ir nemitīgā sasprindzinājumā, gaidot jaunus pavērsienus attiecībās. Psiholoģe sievu raksturo kā kaķi, kurš saticis suni, abi saprot, ka nebūs cīņa, bet miers arī nav gaidāms. Bieži to izraisa stereotipi par abu sieviešu attiecībām, un tikai nedaudzām sievietēm izdodas no tā izbēgt, necīnoties par galveno lomu ģimenē.

Savukārt Austrālijas pētnieki ir pārliecināti, ka vīrietis ir tas, kurš nosaka abu sieviešu lomu ģimenē. Viņi uzsver, ka vīrietim vairāk jāvada attiecības ģimenē, nosakot abu sieviešu lomu, kas ļautu izvairīties no nesaskaņām, nevis jāizvēlas novērotāja loma. Vīramātes ietekmi jaunā ģimenē nosaka arī viņas dzīves kvalitāte — ja vīramātei ir interesanta un piepildīta dzīve, viņa nevēlēsies aktīvi iesaistīties dēla ģimenes dzīvē, raksta «info.ru».