Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas gāze» sāk atslēgt gāzi parādniekiem

Uzņēmums «Latvijas gāze» (LG) sācis atslēgt gāzes padevi tiem patērētājiem, kuriem izveidojies parāds un kuri nav izmantojuši iespēju vienoties par parāda atmaksu, portālu «Apollo» informēja uzņēmuma pārstāvis Vinsents Makaris.

Kopējais mājsaimniecību parāds sasniedzis 4,6 miljonus latu, kopējais parādnieku skaits pārsniedz 113 000.

LG gāzes padevi ir spiesta pārtraukt, jo pastāv parādu straujāka pieauguma draudi apkures sezonā, kas radīs problēmas norēķinos ar dabasgāzes piegādātājiem, no kā cietīs pārējie gāzes lietotāji.

Tāpēc LG aicina klientus samaksāt parādus un turpmāk ievērot maksājumu disciplīnu. LG atgādina, ka jūlijā dabasgāzes tarifi apkurei samazinājās par 27% un atšķirībā no citiem siltuma avotu piegādātājiem LG klienti norēķinās pēc izlīdzinātā patēriņa principa, kas vienmērīgi sadala tēriņus gada garumā. Norēķinoties pēc faktiskā patēriņa, rēķini apkures sezonā ievērojami pieaugtu.

Par apkurē izmantoto gāzi mājsaimniecību parādnieku skaits ir 21 000 ar kopējo parāda summu 3,2 miljoni latu. Par plītīs un ūdenssildītājos izmantoto gāzi parādnieku skaits ir 92 000 ar kopējo parāda summu 1,4 miljoni latu.

Kopš pavasara LG piedāvāja parādniekiem vienoties par parāda atmaksu līdz apkures sezonas sākumam. Apkures sezonā vienoties par parādu grafiku nebūs iespējams.

Gadījumā, ja ierodas LG darbinieki atslēgt gāzes padevi, lūgums tos ielaist mājā vai dzīvoklī, pretēji tas sadārdzinās atslēgšanas un attiecīgi padeves atjaunošanas izmaksas.