Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers neizpratnē, kāpēc LB ignorē situāciju valstī

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) atkārtoti aicina Latvijas Bankas (LB) prezidentu Ilmāru Rimšēviču pieņemt lēmumu par LB amatpersonu atlīdzības sistēmas iekļaušanu vienotā valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības sistēmā no tās stāšanās spēkā 2010. gada 1. janvārī.

Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā portālu «Apollo» informēja, ka premjers ir neizpratnē, kādēļ situācijā, kad visas valsts institūcijas solidāri samazina izdevumus (pirmām kārtām atalgojuma apmērus), LB atsakās iekļauties vienotā atalgojuma sistēmā, tādējādi pēc būtības ignorējot situāciju valstī, kuras monetāro politiku tā realizē.

«Nav loģiska pamatojuma arī tam, kādēļ centrālās bankas prezidenta atalgojums ir trīs reizes augstāks par valsts pirmās amatpersonas — Valsts prezidenta — atalgojumu,» uzskata Dombrovskis.

Šā gada 14. aprīlī, kad Ministru kabineta sēdē tika izskatīta informācija par likumprojekta «Par vienotu valsts un pašvaldību amatpersonu (darbinieku) atlīdzības sistēmu» pamatprincipiem un izstrādes gaitu, LB pārstāvja argumentācijas rezultātā LB tika izņemta no sākotnēji piedāvātās vienotās atlīdzības sistēmas modeļa un sēdes protokollēmumā tika ietverts punkts, kas nosaka: LB prezidenta amata atlīdzības noteikšanā jāatsaucas uz Eiropas Savienības valstu centrālo banku vadītāju atlīdzības noteikšanu regulējošām normām.

Ministru prezidents nepiekrīt tam, ka pašlaik veiktais LB prezidenta algas samazinājums līdz 2006. gada līmenim (96 486,22 latu bruto saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienestā pieejamo informāciju) ir solidārs jau veiktajiem un vēl plānotajiem valsts budžeta izdevumu samazinājumiem, par ko vienmēr stingri iestājies arī LB prezidents Ilmārs Rimšēvičs.