Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija uzņēmējiem māca, kā nekļūt par laupītāju upuriem

Šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar pagājušā gada analogu laika periodu visā valstī par 50% pieaudzis bruņotu laupīšanu skaits, tādēļ policijas vadība trešdien īpašā pasākumā dažādu nozaru uzņēmējiem sniedza ieteikumus, kā sevi un savu biznesu pasargāt no laupītājiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākais inspektors Aigars Bērziņš, šī «mācību stunda» notika pēc policijas iniciatīvas, lai informētu uzņēmējus par tiem drošības pasākumiem, kas būtu veicami, lai iespējami samazinātu riskus kļūt par laupītāju upuriem.

Lielākā daļa bruņoto laupīšanu šogad bija vērsta tieši pret dažādiem uzņēmumiem - tirdzniecības vietām, degvielas uzpildes stacijām un spēļu zālēm.

VP Kriminālpolicijas priekšnieks Rauls Kviesītis, Kriminālizmeklēšanas pārvaldes, Ekonomikas pārvaldes un Organizētās noziedzības un apkarošanas pārvaldes darbinieki sniedza savus ieteikumus, kā arī atbildēja uz daudzajiem uzņēmēju jautājumiem par konkrētām dzīves situācijām.

Uz pasākumu bija ieradušies pārstāvji no Biznesa drošības asociācijas, Azartspēļu biznesa asociācijas, Latvijas Tirgotāju asociācijas, Degvielas tirgotāju asociācijas, kā arī pārstāvji no lielākajiem tirdzniecības tīkliem, tostarp arī «Narvesen». Saskaņā ar policijas datiem šī uzņēmuma kioski visai bieži kļūst gan par zagļu, gan laupītāju upuriem.