Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars aicina regulatora milzu algas «apcirpt» uz pusi

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) iesniedzis valdībā lēmumprojektu, ar kuru ierosina no šā gada 1. septembra uz pusi samazināt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes locekļu algas, portālu «Apollo» informēja Ekonomikas ministrijā.

Patlaban SPRK padomes priekšsēdētājas Valentīnas Andrējevas mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 4900 latu, bet padomes locekļu mēnešalga — 4500 latu.

Ja valdība pieņems ministra piedāvāto lēmumprojektu, no 1. septembra SPRK padomes priekšsēdētāja mēnešalga būs 2282 lati pirms nodokļu nomaksas, bet padomes locekļa mēnešalga — 2136 lati.

Lēmumprojekts sagatavots, ņemot vērā faktu, ka šā gada 14. jūlijā stājušies spēkā grozījumi likumā par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem. Šie grozījumi likumā nosaka: turpmāk SPRK padomes priekšsēdētāja un padomes locekļu algu nosaka Ministru kabinets. Iepriekš to noteica pati padome.

Lēmumprojekta pamatā ir budžeta līdzekļu taupīšana un valsts pārvaldē strādājošo atlīdzības sistēmas sakārtošana.