Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits samazinājies par 1,6%

Šā gada otrajā ceturksnī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits, salīdzinot ar pagājušā gada otro ceturksni, samazinājies par 1,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem nedaudz vairāk nekā divas trešdaļas (67,1%) iedzīvotāju bija ekonomiski aktīvi (vīriešu vidū šis rādītājs bija 71,8%, sieviešu — 62,9%).
Kopumā otrajā ceturksnī valstī bija nodarbināti 999,3 tūkstoši cilvēku, un tas ir 55,9% no iedzīvotāju kopskaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, pārskata ceturksnī samazinājās gan nodarbināto iedzīvotāju skaits, gan nodarbināto īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā (attiecīgi 1142,1 tūkstotis cilvēku un 63,6%). Nodarbināto kopskaitā sieviešu bija nedaudz vairāk nekā vīriešu, attiecīgi 51,6% un 48,4%.

Iedzīvotājiem iztikas līdzekļi parasti veidojas no dažādiem ienākumu veidiem, tāpēc apsekojuma laikā respondenti uzrādīja vairākus ienākumu avotus. Nedaudz vairāk nekā pusei (51,5%) iedzīvotāju minētajā vecuma grupā būtiskākais no tiem bija darba samaksa.

Ir arī tāda iedzīvotāju grupa, kas netiek uzskatīti par darbaspēku un ir ekonomiski neaktīvi.

Otrajā ceturksnī neaktīvi bija 587,4 tūkstoši cilvēku, un, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, to skaits ir palielinājies par 1,7%.

Šajā periodā gandrīz divas piektdaļas (38,9%) no ekonomiski neaktīvajām personām veidoja pensionāri, katrs trešais (31,6%) bija skolēns vai students, kas mācījās pa dienu un pārskata nedēļā nestrādāja, katrs desmitais bija ilgstoši slimojošs iedzīvotājs vai invalīds (9,6%), katrs vienpadsmitais ekonomiski neaktīvais iedzīvotājs sevi uzskatīja par mājsaimnieku vai mājsaimnieci (9%).