Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stradiņa slimnīca uzņemsies atbildību par tās finansiālo stāvokli

Lai gan Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas vadība norāda, ka tā neapskaužamā finansiālajā situācijā ir nonākusi nepārdomātas neatliekamās medicīniskās palīdzības apmaksas tarifu dēļ, tā tomēr ir gatava uzņemties atbildību par finansiālo stāvokli, informē slimnīcas pārstāve Ieva Lapsa.

«Tarifi tika pieņemti un to pārskatīšana netika veikta, lai gan Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas vadība, citu slimnīcu vadošās amatpersonas un medicīnas profesionāļi to vairākkārt lūguši. Turklāt šādi lēmumi nav vienas ministrijas kompetence, bet gan valsts atbildība,» norāda slimnīcas vadība.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā nonāk vissmagākie pacienti, kurus citās slimnīcās objektīvu apsvērumu dēļ nevar glābt vai izārstēt. Šajā slimnīcā gultas dienu skaits ir salīdzinoši mazāks un hospitālā mirstība zemāka nekā citās slimnīcās, bet apmaksas tarifi ir tādi paši, turklāt tajos nav iekļauta ne slimnīcas iekārtu amortizācija, ne attīstība.

«Gala rezultātā sanāk, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca strādā efektīvāk, bet finansējumu saņem mazāku! Uzskatām, ka šāda 6. klases līmeņa aritmētika tarifu noteikšanā nav piemērojama!» saka vadība.

Turklāt šobrīd finansējums slimnīcai 2.pusgadam samazināts gandrīz par 70%. Ar šādu finansējumu nepietiek, lai slimnīca funkcionētu, kā līdz šim, uzsver slimnīcas valde.

Jau vēstīts, ka Stradiņa slimnīcai draudēja pārtraukt medikamentu piegādi, jo tā nav samaksājusi parādu par līdzšinējo zāļu piegādi.