Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Radio MIX FM» 500 latu sods par slēpto reklāmu

Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) sēdē ceturtdien tika izskatīta administratīvā lieta pret SIA «RNR Ltd» par raidorganizācijas programmā izplatīto raidījumu «Mums ir tiesības», kas saturēja slēpto reklāmu.

NRTP nolēma piemērot 500 latu naudas sodu.

«RNR Ltd» ir «Radio MIX FM» īpašniece.

Kā aģentūru LETA informēja NRTP Informācijas centra vadītāja Sanita Blomniece, šodien sēdē NRTP izskatīja arī administratīvo lietu pret kabeļtelevīzijas raidorganizāciju SIA «Dautkom TV», jo «DautkomTV» šī gada 5.maijā plkst.17.50 izplatītajā programmā «Britanija razoblachajetsja» bija iekļautas ainas un teksti, kas var kaitēt bērnu un pusaudžu tikumiskai attīstībai.

Tādējādi raidorganizācija ir pārkāpusi Radio un televīzijas likuma 18.panta ceturto daļu, kas paredz, ka raidorganizācijas nedrīkst izplatīt tāda satura programmas un raidījumus, kas var kaitēt bērnu un pusaudžu fiziskajai, garīgajai un tikumiskajai attīstībai, izņemot gadījumus, kad šādiem raidījumiem izraudzīts īpašs raidlaiks - no plkst.22 līdz 7, vai lietoti tehniskie bloķēšanas līdzekļi.

«Dautkom TV» pārstāvis ziņoja par raidorganizācijā veikto dienesta pārbaudi un izvirzītā pārkāpuma pamatojumam nepiekrita, norādot, ka minētā programma tika retranslēta, tādējādi «Dautkom TV» neesot bijis iespējams kontrolēt izplatītās programmas saturu.

«DautkomTV» savā paskaidrojumā norāda, ka par programmas «Britanija razoblachajetsja» izplatīšanu atbildīgs Krievijas rezidents SIA «TPO Red Media», ar kuru «Dautkom TV» ir noslēgts retranslācijas līgums. Saskaņā ar šo līgumu «Dautkom TV» nebija tiesību rediģēt programmu. Programma tika retranslēta gan «Dautkom TV» kabeļtelevīzijas tīklos, gan arī apraides kanālā.

Padome norāda, ka, izplatot programmu savā apraides kanālā, «Dautkom TV» jāuzņemas pilna atbildība par programmas saturu, ja arī tā tiek retranslēta. Savukārt Radio un televīzijas likuma 30.panta ceturtā daļa paredz, ka, arī izplatot programmu kabeļtelevīziju tīklos, par retranslējamās programmas satura atbilstību šī likuma prasībām atbildību uzņemas Latvijas jurisdikcijā esoša raidorganizācija, kas ieguvusi šīs programmas retranslācijas atļauju, ja uz tās sākotnējo izplatīšanu neattiecas Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas konvencijas par pārrobežu televīziju dalībvalstu jurisdikcija. Šajā gadījumā tā ir «Dautkom TV».

Par šo pārkāpumu «Dautkom TV» tika izteikts brīdinājums. Par šo gadījumu tiks informētas arī citas raidorganizācijas, lai tās varētu izveidot mehānismus, kas izslēgtu šāda veida pārkāpumus nākotnē. Padome uzsver, ka svarīgi ir pareizi noslēgti retranslācijas līgumi starp programmu veidotājiem un retranslācijas atļauju turētājiem, kur skaidri noteikts, kāds saturs nedrīkst tikt retranslēts, jo tiek pārkāpts Radio un televīzijas likums.

Vēl sēdē NRTP pieņēma zināšanai Latvijas Radio Revīzijas komisijas ziņojumu par Latvijas Radio saimniecisko darbību jūnijā un jūlijā.