Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Arctic Sea» jūrnieki: Pirāti bija tērpušies policijas formās

Pirāti, kas Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos nolaupīja kravas kuģi «Arctic Sea», bija tērpušies policijas formās, tagad jau no gūsta atbrīvotā kuģa jūrnieki paziņojuši Krievijas prokuratūras izmeklētājiem.

«Iztaujāšanas laikā komandas jūrnieki skaidri apliecināja - viņi bijuši Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, kad pietuvojās ātrlaiva,» sacīja Krievijas prokuratūras izmeklēšanas komitejas amatpersona Vladimirs Markins. Ātrlaivā bijuši «astoņi cilvēki melnās drēbēs, kam uz muguras bijis uzraksts «POLICIA"».

«Viņi iekāpa kuģī un, draudot ar ieročiem, pieprasīja, lai komanda bez iebildumiem izpilda visas viņu prasības,» stāstījis Markins.

Prokuratūra ierosinājusi krimināllietu par Krievijas pilsoņu nolaupīšanu. Gan «Arctic Sea» nolaupītāji, gan kuģa komanda ceturtdien tika nogādāta Maskavā, kur uzreiz sākās viņu nopratināšana.

Kā ziņots, Krievijas aizsardzības ministrs Anatolijs Serdjukovs otrdien pavēstīja, ka «Arctic Sea» ar 15 krievu jūrnieku apkalpi 24.jūlijā pie Zviedrijas krastiem nolaupījuši astoņi pirāti, starp kuriem ir Krievijas, Latvijas un Igaunijas pilsoņi.

Kuģis nolaupīts Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos Baltijas jūrā. Pie «Arctic Sea» piepeldējusi piepūšamā ātrlaiva, kurā atradušies pirāti. Noziedznieki apgalvojuši, ka viņu laivai ir nopietni bojājumi, tomēr tūlīt pēc uzkāpšanas uz kuģa to sagrābuši. Pēc tam «Arctic Sea» pēc pirātu prasības ar izslēgtām navigācijas iekārtām devies Āfrikas virzienā.

Krievijas karakuģis pirmdien atradis kuģi pie Kaboverdes un atbrīvojis visus 15 apkalpes locekļus, kā arī sagūstījis astoņus pirātus.

Tajā pašā laikā «Arctic Sea» apkalpes locekļi, atrodoties Kaboverdē, sniedza pirmo informāciju par kuģa sagrābšanu. Pēc jūrnieku teiktā, viņi centušies nepieļaut kuģa sagrābšanu.

Kā Kaboverdē intervijā telekanālam «Vesti» pastāstīja viens no jūrniekiem: «Nu jā, nedaudz sagrābšanas laikā pretestību izrādījām.«

Cits apkalpes loceklis sacīja, ka «viņi (pirāti) uz tiltiņa ienāca no divām pusēm, otru (jūrnieku) uzreiz nogrūda no krēsla, uz grīdas sasēja, atveda kapteini».

«Kapteinim kaut kā izdevās uzrakstīt īsziņu, ka kuģis ir sagrābts. Tie savukārt viņam atzvana, prasa, kas jums ir, vai tiešām kuģis sagrābts, bet kapteinim pielikta pistole, viņam nācās atbildēt, ka nē, mēs pajokojām,» sacīja viens no jūrniekiem.