Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izdzīvot varētu aptuveni puse veikalu

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs prognozē, ka no tirgus «izspiedīs» tos tirgotājus, kuri strādā neprofesionāli, vai tos, kas strādā vaļīgi. Tāda varētu būt aptuveni puse tirgotāju.

Danusēvičs intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» atzīst, ka visi neizstāsies no tirgus, bet aizies tie, kas šajā konkurencē neizturēs. «Ja sektorā ir 80% neprofesionāļu un sektorā kritums ir ap 30%, izstāsies 30%, bet 50% paliks,» skaidro eksperts.

Jautāts, vai situācija tirdzniecībā ar profesionāliem kadriem ir nostabilizējusies, Danusēvičs atzīst, ka tagad nav problēmu un beidzot izveidojies darba tirgus, kur var atlasīt cilvēkus atbilstoši darba spējām un kvalifikācijai.

Viņš arī prognozē, ka nekas traks nenotiks ar mazumtirdzniecības nozari kopumā, jo tā veikalu pārprodukcija, kura radās uz apgrozījuma pīķa, kas bija neparasti augsts, balstoties uz spekulatīvām investīcijām un darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem, «nogriezās».

«Līdz ar to mums jāatgriež apgrozījums līmenī, kāds bija 2004. un 2005. gadā. Protams, tā ir konkurence un pastāv jautājums, kurš no esošajiem paliks un kuru «nogriezīs»,» uzskata Danusēvičs.